PayPal pozwoli na wypłatę kryptowalut z kont | Wiadomości | CrypS.

PayPal pozwoli na wypłatę kryptowalut z kont

Konrad Juszczyk
Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)

System płatności PayPal doda możliwość wypłaty kryptowalut do portfeli stron trzecich. Poinformował o tym wiceprezes firmy Jose Fernandez da Ponte, podczas internetowej konferencji Consensus.

Nowości od PayPal

Przemawiając w środę na konferencji Consensus 2021 od CoinDesk, wiceprezes firmy Jose Fernandez da Ponte powiedział, że trwają prace nad funkcją wypłaty kryptowalut z PayPal na portfele prywatne. Obecnie firma nie pozwala użytkownikom przenosić zasobów cyfrowych poza platformę, chociaż pozwala swoim klientom kupować Bitcoin, Ethereum, Litecoin, oraz Bitcoin Cash.

Chcemy zapewnić naszym klientom możliwość wyboru, [wprowadzić] coś, co pozwoli im płacić w dowolny sposób. – powiedział da Ponte.

Firma udostępnia nowe produkty średnio co dwa miesiące, jednak nowa funkcja jest wciąż w fazie rozwoju i nie zostało sprecyzowane, kiedy dokładnie pojawi się na platformie. Na początku maja w mediach pojawiły się również doniesienia o możliwym uruchomieniu własnego stablecoina od PayPal. Wiceprezes jednak zdementował informację i dodał, że jest wciąż „za wcześnie” na takie działania.

Warto podkreślić, że na początku tego miesiąca dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman wskazał również, że biznes kryptograficzny firmy już wypłaca dywidendy: Mamy ogromną liczbę naprawdę świetnych wyników, które osiągamy taktycznie dzięki naszym wysiłkom w zakresie kryptografii.

Niestety funkcja kupna kryptowalut i niebawem ich wypłaty na portfele zewnętrzne jest, póki co dostępna wyłącznie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych (z wyjątkiem Hawajów). Gigant płatniczy zamieścił na stronie internetowej informację o planach rozszerzenia usługi na pozostałe rynki jeszcze w tym roku, także możemy spodziewać się, że w Polsce zakupimy aktywa cyfrowe za pośrednictwem PayPal.

Rekordowy wolumen obrotu kryptowalutami na PayPal - 242 miliony dolarów (USD)
reklama
reklama