Węgry postawią pomnik na cześć Satoshiego Nakamoto | Wiadomości | CrypS.

Węgry postawią pomnik na cześć Satoshiego Nakamoto

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
satoshi nakamoto

Lokalne węgierskie media podały, że w Budapeszczie powstanie pomnik na cześć twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto.

Tajemniczy Satoshi Nakamoto, któremu przypisuje się stworzenie Bitcoina, nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Według niektórych jest on grupą osób, a nie samotnym wilkiem. Z kolei inni uważają, że może on już nie żyć. Tak czy inaczej, Nakamoto zdołał stworzyć początki nowego systemu finansowego, który zrodził technologię blockchain i wszystko, co jest na niej oparte.

Za artystyczną wizją posągu staną artyści Réka Gergely i Tamás Gilly. Projekt zostanie sfinansowany dzięki wspólnym wysiłkom społeczności kryptowalutowej na Węgrzech i czterech organizacji: Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Hungary Association i Blockchain Budapest.

Aby rozwiązać problem nieznanej tożsamości tajemniczego Nakamoto, naturalnej wielkości posąg będzie miał “odblaskową lub lustrzaną twarz”. Pomysł polega na tym, że ludzie, którzy zobaczą posąg będą mogli zobaczyć swoją własną twarz. Koncept ma wzmocnić idee, że “wszyscy jesteśmy Satoshi”.

Ponieważ Bitcoin reprezentuje anonimowość i decentralizację, zrozumiałe jest, że posąg założyciela Bitcoin również odzwierciedli tę wizję. Póki co nie potwierdzono jeszcze, kiedy popiersie pseudoanimowego twórcy BTC otrzyma zaszczyt spoczęcia w stolicy Węgrzech. Węgierska krypto społeczność na budowę pomnika zebrała łącznie 10 556,94 USD.

Węgry są znane z tego, że są stosunkowo przyjazne, jeśli chodzi o kryptowaluty. Niedawno kraj ogłosił, że obniży podatek od dochodów z kryptowalut. Według władz taki ruch mógłby wzbogacić budżet państwa o miliardy forintów węgierskich.

satoshi nakamotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.