Węgry postawią pomnik na cześć Satoshiego Nakamoto | Wiadomości | CrypS.

Węgry postawią pomnik na cześć Satoshiego Nakamoto

Zerelik Maciej
satoshi nakamoto

Lokalne węgierskie media podały, że w Budapeszczie powstanie pomnik na cześć twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto.

Tajemniczy Satoshi Nakamoto, któremu przypisuje się stworzenie Bitcoina, nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Według niektórych jest on grupą osób, a nie samotnym wilkiem. Z kolei inni uważają, że może on już nie żyć. Tak czy inaczej, Nakamoto zdołał stworzyć początki nowego systemu finansowego, który zrodził technologię blockchain i wszystko, co jest na niej oparte.

Za artystyczną wizją posągu staną artyści Réka Gergely i Tamás Gilly. Projekt zostanie sfinansowany dzięki wspólnym wysiłkom społeczności kryptowalutowej na Węgrzech i czterech organizacji: Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Hungary Association i Blockchain Budapest.

Aby rozwiązać problem nieznanej tożsamości tajemniczego Nakamoto, naturalnej wielkości posąg będzie miał „odblaskową lub lustrzaną twarz”. Pomysł polega na tym, że ludzie, którzy zobaczą posąg będą mogli zobaczyć swoją własną twarz. Koncept ma wzmocnić idee, że „wszyscy jesteśmy Satoshi”.

Ponieważ Bitcoin reprezentuje anonimowość i decentralizację, zrozumiałe jest, że posąg założyciela Bitcoin również odzwierciedli tę wizję. Póki co nie potwierdzono jeszcze, kiedy popiersie pseudoanimowego twórcy BTC otrzyma zaszczyt spoczęcia w stolicy Węgrzech. Węgierska krypto społeczność na budowę pomnika zebrała łącznie 10 556,94 USD.

Węgry są znane z tego, że są stosunkowo przyjazne, jeśli chodzi o kryptowaluty. Niedawno kraj ogłosił, że obniży podatek od dochodów z kryptowalut. Według władz taki ruch mógłby wzbogacić budżet państwa o miliardy forintów węgierskich.

satoshi nakamoto
reklama
reklama