Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.06] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.06]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoin dla każdego

Prezydent Salwadoru ogłosił, że każdy dorosły mieszkaniec kraju otrzyma 30 dolarów w bitcoinie. Jeżeli obietnica zostanie zrealizowana liczba posiadaczy BTC wzrośnie o 4,5 mln osób, czyli 2,5%.  Do jej spełnienia potrzeba jednak od 135 do nawet 195 mln USD.

CrypS: Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Pamięć o Hongkongu

Po zamknięciu prodemokratycznego tabloidu Apple Daily, mieszkańcy Hongkongu zwrócili się w stronę blockchainu, żeby zachować teksty gazety (m.in. relacje z buntu przeciwko ekstradycji do Chin). Ponad 4000 artykułów trafiło na łańcuch bloków ARWeave.

Decrypt: Hong Kong’s Apple Daily Newspaper Immortalized on the Blockchain

Ekologiczny mining

Jeden z największych górników BTC w Ameryce Północnej, Crusoe Energy, pozyskuje energię ze spalania gazu przy wydobyciu ropy naftowej. Na fali doniesień o szkodliwym wpływie bitcoina na środowisko, należy powiedzieć, że proces obniża emisję CO2 z każdego odwiertu o 63%.

Cryptopotato: U.S. Bitcoin Mining Firm Pioneers Alternative Flare Gas Energy

Zespół braci Winklevoss

Twórcy giełdy kryptowalut Gemini, bliźniacy Winklevoss, założyli zespół muzyczny i są bliscy zagrania swojego pierwszego koncertu – donosi plotkarski portal Page Six. Tyler jest wokalistą, a Cameron gra na gitarze. Wciąż nie wiadomo jednak nic o gatunku ani nazwie zespołu.

CrypS: Bracia Winklevoss podobno założyli zespół muzyczny

Lokalna waluta Sarafu

Misja ONZ w Kenii pochwaliła pomysł walki z ubóstwem za pomocą technologii blockchain. Biedne osiedle Mukuru zbudowało własną ekonomię opartą na cyfrowych voucherach Sarafu, które są wymienialne na podstawowe produkty i usługi oraz chronią przed inflacją.

News.bitcoin: UN Kenyan Mission Praises Local Blockchain-Based Initiative for Helping to Reduce Poverty

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.