Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 22.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 22.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dzisiejsze tematy to bitomaty w sieci Walmart, 150 000 BTC dla byłych klientów Mt.Gox oraz miejskie ogrzewanie zasilane koparkami kryptowalut.

Zwrot po latach

Plan wypłaty rekompensat dla byłych klientów Mt.Gox doczekał się ostatecznego zatwierdzenia. Do 24 000 osób trafi 150 000 BTC, czyli około 1/5 skradzionej kwoty. O ile straconymi środkami były bitcoiny lub bitcoin cash, wierzyciele otrzymają je w tej samej formie.

Cryps: Plan rekompensat Mt.Gox przyjęty. Byli klienci dostaną 150 000 BTC ($9,9 mld)

Ciepło z odzysku

Kanadyjskie North Vancouver będzie pierwszym miastem na świecie, które ogrzeją koparki kryptowalut. Partnerstwo pomiędzy MintGreen i LEC pozwoli dostarczyć ciepło z miningu do budynków zamieszkiwanych przez 50 000 osób, począwszy od 2022 roku.

CryptoPotato: Bitcoin Mining to Provide Heat in Vancouver, Canada

Bitomaty w Walmarcie

W sklepach sieci Walmart stanęło po cichu 200 bitomatów. Jest to pilotaż, po którym spółka planuje otworzyć 8000 punktów umożliwiających zakup bitcoina za gotówkę. To bez wątpienia dobra wiadomość dla adopcji i wizerunku bitcoina. Niestety prowizja to 11%.

Cryps: Bitomaty w sklepach Walmart! Sieć zainstalowała 200 maszyn, w planach 8000

BTC dla strażaków

Publiczny fundusz emerytalny dla strażaków z Huston przeznaczył 25 mln dolarów na zakup bitcoina i ethereum. Pomimo niewielkiego udziału w portfolio (wartym  5,5 mld USD), jest to pierwsza kryptowlautowa inwestycja przeprowadzona przez podmiot tego typu.

news.bitcoin.com: US Public Pension Fund for Firefighters Adds Bitcoin and Ether Worth $25 Million to Portfolio

Pierwszy ETF w Stanach

Po wielu latach oczekiwań na amerykańskiej giełdzie pojawił się pierwszy bitcoinowy ETF. Fundusz będzie zarabiać na kontraktach terminowych BTC. ETF-y to jeden z ulubionych sposobów inwestowania Amerykanów, także jest to znaczące wydarzenie dla bitcoina.

Cryps: Bitcoin ETF wejdzie dziś na giełdę w USA – wszystko co musisz wiedzieć

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama