Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i ciekawostkach związanych z branżą krypto:

Cyfrowo certyfikowana whisky

Centrum Badań nad Środowiskiem Szkockiego Uniwersytetu w Glasgow (SUERC) wykorzysta blockchain do datowania butelek whisky. Rozwiązanie od Everledger posłuży do stworzenia znaczników, które będą łączyć się z cyfrowymi certyfikatami. To duży cios w fałszerzy, których produkty stanowią nawet 40% rynku kolekcjonerskich alkoholi.

CrypS: Everledger i Uniwersytet w Glasgow będą walczyć z podrobioną whiskey

Xbox Enterprise Blockchain

Ernst & Young LLP (EY) i Microsoft rozszerzyły wykorzystanie platformy Xbox Enterprise Blockchain. Oparte na łańcuchu bloków rozwiązanie służyło do zarządzania prawami autorskimi i tantiemami twórców gier, muzyki, literatury i innych treści. Teraz platforma przeniesienie na blockchain także zapisy umów i pomoże zautomatyzować archiwizację danych EY.

Business Wire: EY and Microsoft Expand Xbox Enterprise Blockchain Platform for Rights and Royalties Management

Szwedzka e-korona

Szwedzki bank centralny prowadzi pilotażowy projekt związany z krajowym CBDC. Ostatnie badania wykazały, że gotówka jest używana w Szwecji do jedynie 10% ze wszystkich transakcji. W tej sytuacji e-korona byłaby bardzo korzystnym rozwiązaniem, jednak ostateczne decyzje należą do polityków.

CrypS: Szwecja rozważa przejście na cyfrową koronę

Gerard Pique w Sorare

Piłkarz Barcelony zainwestował 3,6 mln USD w blockchainową grę Sorare. Ponadto Pique został członkiem zarządu i doradcą strategicznym firmy. Sorare to platforma, która umożliwia handel i grę ztokenizowanymi kartami reprezentującymi piłkarzy i kluby.

CrypS: Gerard Pique inwestuje w blockchainową grę NFT Sorare

American Express i krypto

Amerykański gigant z branży finansowej kupił platformę FalconX, która służy do instytucjonalnego handlu kryptowalutami. Założone w 1850 roku American Express ma kapitalizację rynkową bliską 95 mld USD.

Finance Magnates: American Express Enters Cryptocurrency Market

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama