Gerard Pique inwestuje w blockchainową grę NFT Sorare | Wiadomości | CrypS.

Gerard Pique inwestuje w blockchainową grę NFT Sorare

Zerelik Maciej
gerard pique sorare nft

Sorare zebrał kolejne 3,6 miliona dolarów do swojego kapitału zalążkowego. Tym razem inwestycja pochodzi od piłkarza Barcelony Gerarda Piqué i amerykańskiego funduszu Cassius Family.

Gerard Pique członkiem zarządu Sorare

Zgodnie oświadczeniem w mediach, hiszpański zawodowy piłkarz i prezes Kosmos Holding, Gerard Piqué, dołączy do Sorare również jako doradca strategiczny i członek zarządu.

Widzę ogromny potencjał w segmencie gier sportowych w gospodarce cyfrowej, gdzie uwaga widzów jest najważniejszą jednostką walutową. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Sorare’owi rozszerzyć współpracę z ligami, klubami i graczami na całym świecie w budowaniu najlepszych doświadczeń fantasy, jakie istnieją…

– powiedział Piqué.

Gra NFT już wcześniej pozyskała kapitał zalążkowy z funduszy ConsenSys, UbiSoft i E-Ventures. Dzięki najnowszym inwestycjom, całkowity kapitał zalążkowy Sorare osiągnął poziom 8,5 miliona dolarów.

Czym jest Sorare?

Sorare to platforma futbol fantasy, która umożliwia użytkownikom handel i grę ztokenizowanymi kartami reprezentującymi piłkarzy i kluby piłkarskie. Karty do gry to limitowane tokeny kolekcjonerskie, tak zwane NFT. Tokeny takie są emitowane na blockchainie Ethereum.

Według firmy, wolumen sprzedaży kart wzrósł w 2020 roku o ponad 1000%, zdobywając w tym okresie ponad 50 000 nowych użytkowników. W 2021 roku firma spodziewa się ponad trzykrotnego wzrostu obrotów.

Od grudnia 2019 roku do Sorare dołączyło ponad 80 klubów piłkarskich z 11 krajów, w tym mistrzowie Europy: Bayern Monachium, Juventus, Paris Saint-Germain, Porto i Zenit. 

gerard pique sorare nft
reklama
reklama