Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Tokeny festiwalowe

Jedna z głównych tajlandzkich imprez muzycznych – Mystic Valley, wyemituje tokeny do bezgotówkowych płatności podczas trwania festiwalu. Waluta wydarzenia powstanie we współpracy z lokalną giełdą Bitazza i startupem blockchain Fuse.io. Zdaniem organizatorów krypto-płatności pomogą w zachowaniu dystansu społecznego.

Cointelegraph: Thai music festival to use its own token for a cashless event

Dyplomy na blockchainie

Wietnamskie Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa podpisało umowę z platformą inteligentnych kontraktów TomoChain. Tworzony wspólnie program National Qualifications Archive zapewni, że wszystkie certyfikaty zdobyte przez uczniów znajdą się na blockchainie. W efekcie Wietnam otrzyma narzędzie umożliwiające przejrzystą i pewną weryfikację wykształcenia.

Accesswire: TomoChain Enters National Partnership with Vietnamese Ministry of Education and Training

Airbnb i bitcoin?

Według prospektu złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) platforma chce wdrożyć u siebie rozwiązania związane z blockchainem i kryptowalutami. Wciąż nie wiadomo czy oznacza to akceptację bitcoinów oraz kiedy miałaby ona nastąpić, jednak informacja uwidacznia rosnącą adopcję w mainstreamie.

CrypS: Airbnb rozważa wprowadzenie płatności kryptowalutowych

Szybsze płatności

Jeden z największych japońskich banków – Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) i amerykańska spółka Akamai stworzą szybką sieć płatności blockchain. Global Open Network (GO-NET) ma realizować do 100 000 transakcji na sekundę. Dla porównania Visa akceptuje 70 000.

CoinDesk: Japan’s Banking Giant MUFG Plans to Launch Blockchain Payment Network in 2021

Instytucjonalne inwestycje

Nowojorski fundusz inwestycyjny SkyBridge Capital ogłosił chęć zakupu bitcoinów. Wielkość aktywów, którymi zarządza spółka, szacowana jest na 9,2 miliarda USD. Jej wejście na rynek kryptowalut to kolejny sygnał wskazujący na rosnące zainteresowanie cyfrowymi aktywami wśród dużych graczy.

CrypS: SkyBridge i planowana inwestycja w BTC

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.