Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 19.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 19.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain

Bitcoin Taproot wchodzi w życie

14 listopada po ponad 4 latach bez żadnych zmian, doszło do długo oczekiwanej aktualizacji sieci bitcoina. Taproot poprawi wydajność oraz prywatność transakcji i stanowi kamień milowy dla rozwoju sieci, kładąc fundamenty pod DeFi.

Cryps: Aktualizacja Taproot weszła w życie

Gry na blockchainie

Według niedawnego sondażu 58% twórców gier wideo ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii korzysta z technologii blockchain. 47% z nich wdrożyło w swoich projektach rozwiązania oparte na tokenach NFT. Zdecydowana większość firm z branży zamierza iść coraz mocniej w tym kierunku.

CryptoPotato: 60% of Video Game Developers Are Already Using Blockchain: Research

14-letnia twórczyni NFT

14-letnia Abigail ze Stanów Zjednoczonych stworzyła kolekcję 8000 grafik NFT i zarobiła na niej ponad 1 mln dolarów w jeden dzień. Projekt o nazwie Belugies przedstawia wieloryby z losową konfiguracją 167 akcesoriów. W wybiciu tokenów nastolatce pomógł jej starszy brat, trader na rynku kryptowalut.

Forklog: 14-летняя художница из США за 10 часов заработала свыше $1 млн на NFT

Crypto.com Arena

Giełda Crypto.com kupiła prawa do nazwy jednego z najbardziej znanych obiektów sportowo-rozrywkowych w USA – Staples Center w Los Angeles. Transakcja za 700 mln USD pomoże w promocji platformy i branży kryptowalut, przy okazji wydarzeń takich jak wręczenie nagród Grammy i Igrzyska Olimpijskie w 2028 roku.

Cryps: Crypto.com płaci 700 mln USD za zmianę nazwy hali Staples Center w Los Angeles

Blockchain w podróżach

Oparta na Ethereum, zdecentralizowana platforma do rezerwacji biletów i podróżniczych programów lojalnościowych nawiązała współpracę z największą amerykańską linią lotniczą American Airlines. To kolejny przykład postępującej adopcji technologii blockchain.

Cointelegraph: American Airlines partners with decentralized travel market Winding Tree

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama