Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 19.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 19.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich coraz szerszej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

Podatki w kryptowalutach

Znany jako „Kryptowalutowa Dolina” szwajcarski kanton Zug udostępnił możliwość płacenia podatków w Ethereum i bitcoinie. Za konwersję cyfrowych aktywów na franki będzie odpowiadać platforma Bitcoin Suisse, która nawiązała współpracę z lokalnym samorządem we wrześniu zeszłego roku.

CrypS: W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach

Tajlandia szuka BTC

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zamierza w pierwszej kolejności kierować swoją komunikację marketingową ku bogatym Japończykom posiadającym bitcoiny. Agencja i lokalni operatorzy turystyczni mają zamiar akceptować kryptowaluty i liczą na to, że nowe opcje płatności przyciągną więcej turystów.

CoinDesk: Thailand Wants to Target Japanese Crypto Holders as Part of Plan to Revive Tourism

Latanie za bitcoiny

Prywatna spółka lotnicza z Wielkiej Brytanii poinformowała, że 19% jej ubiegłorocznych dochodów stanowiły płatności w bitcoinach. PrivateFly zaczęło akceptować je w 2014 roku, jednak w poprzednich latach opcja nie cieszyła się taką popularnością i korzystano z niej w zaledwie 2% lotów.

CrypS: 19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC

Blockchain w szkołach

Kilka kalifornijskich szkół zacznie używać blockchainowej aplikacji, która służy do śledzenia objawów COVID-19 i rozprzestrzeniania się wirusa. Team.Care Network, firmy Solve, pozwala monitorować infekcję wśród nauczycieli, personelu i uczniów, przy jednoczesnym zachowaniu ich prywatności.

Decrypt: California Charter Schools Adopt Blockchain COVID-tracking App

Sand Dollar Mastercard

Bank centralny Bahamów nawiązał współpracę z Mastercard i lokalnym startupem Island Pay. Jej efektem jest karta płatnicza pozwalająca na prostsze korzystanie z CBDC karaibskiego państwa. Podobnie jak Sand Dollar będzie akceptowana na całym archipelagu oraz w punktach obsługujących karty Mastercard.

CrypS: Bahamy wydały kartę do obsługi „Sand Dollara”

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama