Bahamy wydały kartę do obsługi "Sand Dollara" | Wiadomości | CrypS.

Bahamy wydały kartę do obsługi „Sand Dollara”

Zerelik Maciej
bahamy karta sand dollar

Bahamy podjęły próbę ułatwienia dostępu do swojej narodowej waluty cyfrowej – „Sand Dollar”. W tym celu ten wyspiarski kraj stworzył specjalną, przedpłaconą kartę do obsługi CBDC.

Bank Centralny Bahamów nawiązał współpracę z globalnym gigantem płatniczym Mastercard i lokalnym startupem Island Pay. Wspólnie stworzyli kartę, która obsługuje cyfrową walutę banku centralnego – Sand Dollar. Zgodnie ze środowym ogłoszeniem, karta działa w ramach nowego programu od Mastercard i Island Pay. Nowy produkt pozwala użytkownikom na konwersję cyfrowej waluty na tradycyjne dolary bahamskie oraz płacenie za towary i usługi. Karta będzie akceptowana w całym regionie Karaibów i innych miejscach obsługujących sieć Mastercard.

Nowe rozwiązanie jest oparte na technologii Island Pay – startupu zajmującego się cyfrowymi płatnościami, działającego głównie w regionie Karaibów. Firma posiada licencję Centralnego Banku Bahamów, która pozwala na prowadzenie działalności jako dostawca usług płatniczych i instytucja elektronicznego pieniądza.

„Island Pay jest emitentem karty Sand Dollar Mastercard. Karta jest zintegrowana z naszym mobilnym portfelem, dzięki czemu klienci mogą przeglądać swoje saldo i informacje o transakcjach, włączyć/wyłączyć kartę i sprawdzić swój PIN”

– powiedział rzecznik Island Pay. Przedstawiciel dodał, że karta jest obecnie w prywatnej wersji beta. Pełne uruchomienie jest planowane na marzec 2021 roku. Po uruchomieniu, karta będzie mogła być powiązana z usługami mobilnych płatności, takich jak Google Pay i Samsung Pay.

W ogłoszeniu nie podano dokładniejszych szczegółów na temat tego, jak dokładnie działa technologia CBDC od Mastercard. Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu, firma aktywnie współpracuje z bankami centralnymi na całym świecie, wspierając inicjatywy CBDC.

Bahamy znane są jako jeden z pierwszych krajów na świecie, który uruchomił własne CBDC. Pilotaż „piaskowego dolara” został przeprowadzony pod koniec 2019 roku, a waluta stała się dostępna na całym archipelagu w październiku 2020 roku.

bahamy karta sand dollar
reklama
reklama