19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC | Wiadomości | CrypS.

19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC

Konrad Juszczyk
19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC

Już dawno minęły czasy, kiedy ludzie używali BTC do kupowania pizzy. Teraz posiadacze aktywów cyfrowych płacą między innymi za prywatne loty. 

Płatności BTC w PrivateFly

Niedawno brytyjska prywatna firma lotnicza „PrivateFly” poinformowała, że w 2020 roku 19% swoich przychodów pochodziło od klientów, którzy zapłacili za bilety za pomocą bitcoina. Ze względu na intensywne wzrosty kryptowalut w ciągu ostatnich 2 miesięcy, płatności kryptowalutowe w 2021 roku są coraz częściej zauważalne w dużych firmach. Jednak pomimo rosnącej popularności kryptowalut, nadal niewiele linii lotniczych akceptuje bitcoiny.

Wzrost płatności za pomocą BTC w PrivateFly jest niesamowity, ponieważ wcześniej zaledwie 2% lotów było opłacanych tą metodą. Firma lotnicza zaczęła akceptować płatności bitcoin w 2014 roku i twierdzi, że „przewodziła” jako jedna z pierwszych globalnych prywatnych firm odrzutowych, które akceptują płatności w kryptowalutach. Warto podkreślić, że firma akceptuje również BitPay, Bitcoin Cash, Ethereum i cztery stablecoiny GUSD, USDC, PAX i BUSD.

Prezes firmy Adam Twidell powiedział, że niektórzy klienci płacący w BTC chcą zrealizować swoje zyski, podczas gdy inni zamierzają hodl’ować swoje kryptowaluty w nadziei na przyszłe wzrosty. Firma twierdzi również, że osoby płacące bitcoinami kupuję droższe loty. Członkowie specjalnego konta w PrivateFly „Bitcoin Jet Account” mogą umieszczać swoje środki na swoich kontach w BTC, a następnie są obciążani kosztami przyszłych lotów zgodnie z wartością krypto w momencie rezerwacji, podobnie jak w przypadku każdej innej waluty.

Oprócz konwersji środków z konta na tradycyjną walutę, oferujemy program członkowski, który pozwala na trzymanie BTC na koncie. – mówi Adam Twidell

Inne linie lotnicze, które również akceptują bitcoin jako walutę transakcji, to Polskie Linie Lotnicze LOT, AirBaltic i japońskie linie Peach Airlines. Akceptacja LOTu kryptowalut w 2015 roku była jedną z największych i najpoważniejszych akceptacji i adaptacji krypto w Polsce. Jednak większość głównych graczy w branży jest nadal niezainteresowana kryptowalutowymi płatnościami za usługi.

19% przychodów od prywatnej firmy lotniczej pochodzi z BTC
reklama
reklama