Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.06] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.06]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Regulacje w Paragwaju

Według zapowiedzi paragwajskiego polityka, Carlitosa Antonio Rejala, jego kraj ureguluje rynek kryptowalut w przyszłym miesiącu. Rejal znany jako entuzjasta bitcoina, mówił wcześniej, że Paragwaj będzie współpracował nad projektem angażującym BTC i PayPal. Czyżby kolejny kraj szykował się na pójście śladem Salwadoru?

Cryps: Paragwaj planuje uregulować Bitcoina już w przyszłym miesiącu

13-letni deweloper DeFi

Pochodzący z Indii Gajesh Naik zaczynał programować w wieku 8 lat i zna języki C, C++, Java, JavaScript i Solidity. To może częściowo wyjaśniać fakt, że w wieku 13 stworzył PolyGaj – protokół DeFi zbudowany w środowisku Polygon, który osiągnął wycenę 7 mln USD.

BitHub: Gajesh Naik ma 13 lat. Zbudował protokół DeFi o wartości 7 milionów dolarów

Bydło na blockchainie

Rozwiązanie E-Livestock Global pomoże śledzić łańcuch dostaw żywego inwentarza w Afryce. Krowy otrzymają znaczniki, dzięki którym będzie można potwierdzić ich właściciela, stan zdrowia, szczepienia i pochodzenie. Zapisy będą dokonywane na blockchainie Mastercard.

SupplyChain: Mastercard blockchain adds visibility to cattle supply chain

Zdecentralizowane Airbnb

Travala ogłosiła stworzenie blockchainowego odpowiednika dla znanej platformy do wynajmu krótkoterminowego. Dtravel będzie pobierać 7,5% prowizji (w przeciwieństwie do 20% konkurencji), zaoferuje społecznościowe zarządzanie projektem oraz umożliwi płatności w kryptowalutach.

Cryps: Travala uruchamia konkurencję dla AirBnb opartą na blockchainie

Indyjskie startupy

Pomimo dużej niepewności regulacyjnej, indyjskie startupy z branży kryptowalut i blockchain pozyskały od inwestorów 100 mln USD w 1 połowie 2021. Tym samym pobiły wynik za cały zeszły rok. To zaledwie 0,2% z puli 5,5 mld USD, które trafiły do blockchainowych startupów na całym świecie, jednak w stosunku do poprzednich lat widać dużą poprawę.

The Economic Times: India’s crypto industry attracts foreign funds, but local investors remain wary

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.