Travala uruchamia konkurencję dla AirBnb opartą na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Travala uruchamia konkurencję dla AirBnb opartą na blockchainie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
travala swipe

Serwis rezerwacji podróży Travala ogłosił konkurencję dla Airbnb. Firma stworzyła serwis oparty na technologii blockchain o nazwie Dtravel.

Dtravel oferuje niskie opłaty i nie tylko

Dtravel będzie wzorowany na stronach typu home-sharing, takich jak Airbnb, ale będzie oferował większe korzyści dla właścicieli domów, którzy skorzystają z usługi. W komunikacie prasowym platformy zauważono, że firmy zajmujące się home-sharingiem stopniowo tracą kontakt ze swoimi użytkownikami.

Podczas gdy mainstreamowe strony rezerwacji podróży ustalają opłaty w wysokości około 20%, Dtravel obiecuje, że będą one wynosić tylko 7,5%. Platforma jako formę płatności zaakceptuje kilka kryptowalut, w tym Bitcoina i swój natywny token TRVL. Dtravel będzie również oferował społecznościowe zarządzanie, pozwalając gospodarzom, gościom i posiadaczom monet głosować nad decyzjami za pośrednictwem DAO.

Pierwsze 100 000 użytkowników, którzy dołączą do platformy, otrzymają łącznie zachętę w postaci tokenów TRVL wartych ponad 35 milionów dolarów.

Dtravel pozyskał 5 milionów dolarów wsparcia z rundy zalążkowej, w którą zaangażowanych było kilku inwestorów VC. Wśród uczestników znaleźli się Kenetic Capital, Future Perfect Ventures, DHVC, Plutus VC, GBV Capital, AU21 Capital, Shima Capital, LD Capital i NGC Ventures.

Co to jest Travala?

Travala została założona w 2017 roku jako napędzana kryptowalutami strona rezerwacji hoteli, lotów i aktywności. Projekt stopniowo rozszerzał opcje płatności i obecnie obsługuje ponad 40 różnych kryptowalut. Później w 2018 roku firma stworzyła swój natywny token AVA. AVA niedawno został przeniesiony na blockchain Binance Smart Chain. Travala jest dodatkowo wspierana przez Binance dzięki fuzji z 2020 roku.

Travala również w 2020 roku nawiązała współpracę z portalem Expedia. Dzięki temu użytkownicy mogą płacić za oferty Expedii na stronie Travali. Kryptowaluta AVA firmy Travala znajduje się obecnie wśród 200 największych kryptowalut wg kapitalizacji rynkowej, która wynosi ok. 170 mld USD.

travala swipereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.