Paragwaj planuje uregulować Bitcoina już w przyszłym miesiącu | Wiadomości | CrypS.

Paragwaj planuje uregulować Bitcoina już w przyszłym miesiącu

Redakcja
paragwaj kryptowaluty

Carlitos Antonio Rejala Helman, Deputowany Narodu i Członek Kongresu w Paragwaju, już w przyszłym miesiącu planuje przedstawić projekt ustawy dotyczącej Bitcoina.

Dzisiaj Rejala Helman oświadczył na Twitterze, że w ciągu najbliższego miesiąca planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące Bitcoina i kryptowalut. “To jest Paragwaj. W lipcu tworzymy prawo!” – napisał.

Rejala Helman uprzednio zasugerował wprowadzenie nowych regulacji prawnych dotyczących Bitcoina na początku czerwca. Twierdził wtedy, że kraj będzie pracował nad projektem angażującym Bitcoina i usługę płatności PayPal.

Jak dotąd ujawniono niewiele więcej szczegółów. Z całą pewnością jednak wpływ na plany Rejala Helamana będzie miał Salwador, który niedawno przyjął BTC jako legalny środek płatniczy.

Jeżeli Paragwaj pójdzie w ślady Salwadoru, może to spowodować, że transakcje BTC staną się bardziej powszechne zarówno między osobami prywatnymi jak i przedsiębiorstwami

Inne wydarzenia w Paragwaju

Wieści pojawiają się po innym pokrewnym wydarzeniu. Grupo Cinco, jedna z największych paragwajskich firm rozrywkowych, planuje w przyszłym miesiącu zaakceptować kryptowaluty. Grupa będzie przyjmować płatności w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Token (SHIB) i Chiliz (CHZ).

Grupo Cinco współpracuje z firmami w branży życia nocnego. Oznacza to, że pomoże też zaakceptować krypto 24 innym firmom – w tym klubom nocnym, restauracjom i pubom.

Rejala Helman potwierdził plany Grupo Cinco, stwierdzając, że młodzież w Paragwaju jest “głównym sprzymierzeńcem” kraju. Dodał też, że “zbliża się zupełnie nowa zmiana mentalności” i, że “skok, jaki może wykonać Paragwaj, jest bezprecedensowy.”

paragwaj kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.