Paragwaj planuje uregulować Bitcoina już w przyszłym miesiącu | Wiadomości | CrypS.

Paragwaj planuje uregulować Bitcoina już w przyszłym miesiącu

Zerelik Maciej
paragwaj kryptowaluty

Carlitos Antonio Rejala Helman, Deputowany Narodu i Członek Kongresu w Paragwaju, już w przyszłym miesiącu planuje przedstawić projekt ustawy dotyczącej Bitcoina.

Dzisiaj Rejala Helman oświadczył na Twitterze, że w ciągu najbliższego miesiąca planuje wprowadzić nowe przepisy dotyczące Bitcoina i kryptowalut. „To jest Paragwaj. W lipcu tworzymy prawo!” – napisał.

Rejala Helman uprzednio zasugerował wprowadzenie nowych regulacji prawnych dotyczących Bitcoina na początku czerwca. Twierdził wtedy, że kraj będzie pracował nad projektem angażującym Bitcoina i usługę płatności PayPal.

Jak dotąd ujawniono niewiele więcej szczegółów. Z całą pewnością jednak wpływ na plany Rejala Helamana będzie miał Salwador, który niedawno przyjął BTC jako legalny środek płatniczy.

Jeżeli Paragwaj pójdzie w ślady Salwadoru, może to spowodować, że transakcje BTC staną się bardziej powszechne zarówno między osobami prywatnymi jak i przedsiębiorstwami

Inne wydarzenia w Paragwaju

Wieści pojawiają się po innym pokrewnym wydarzeniu. Grupo Cinco, jedna z największych paragwajskich firm rozrywkowych, planuje w przyszłym miesiącu zaakceptować kryptowaluty. Grupa będzie przyjmować płatności w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Token (SHIB) i Chiliz (CHZ).

Grupo Cinco współpracuje z firmami w branży życia nocnego. Oznacza to, że pomoże też zaakceptować krypto 24 innym firmom – w tym klubom nocnym, restauracjom i pubom.

Rejala Helman potwierdził plany Grupo Cinco, stwierdzając, że młodzież w Paragwaju jest „głównym sprzymierzeńcem” kraju. Dodał też, że „zbliża się zupełnie nowa zmiana mentalności” i, że „skok, jaki może wykonać Paragwaj, jest bezprecedensowy.”

paragwaj kryptowaluty
reklama
reklama