Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

W dzisiejszej krypto-prasówce piszemy o uznaniu DAO za podmioty prawne na wyspach Marshalla, debiucie reklam giełd kryptowalut na Super Bowl oraz miningu bitcoina, który zmniejsza emisję CO2.

DAO podmiotami prawnymi na wyspach Marshalla

Republika Wysp Marshalla uznała zdecentralizowane autonomiczne organizacja (DAO) za podmioty prawne. W obecnym kształcie przepisy pozwalają zarejestrować się na archipelagu i prowadzić działalność każdemu projektowi tego rodzaju.

Cryps: Wyspy Marshalla oficjalnie uznają DAO za podmioty prawne

Debiut reklam giełd na Super Bowl

Po raz pierwszy w historii w przerwach telewizji transmisji Super Bowl pojawiły się reklamy giełd kryptowalut. Dziesiątki milionów Amerykanów oglądały spoty platform Coinbase, FTX i Crypto.com.

Cryps: Reklamy giełd kryptowalut na Super Bowl – która wypadła najlepiej?

Gigant z rynku ropy i mining BTC

Naftowo-gazowy potentat ConocoPhillips rozpoczął współpracę z górnikami kryptowalut, żeby wyeliminować praktykę flaringu i ograniczyć emisję CO2. Gaz będący efektem ubocznym wydobycia ropy, jest sprzedawany i służy do produkcji energii, z której korzystają koparki BTC.

Cointelegraph: Oil giant ConocoPhilips reduces gas flaring emissions via Bitcoin mining

Snoop Dogg otwiera wytwórnię muzyczną NFT

Znany amerykański raper ogłosił plany otwarcia pierwszej dużej wytwórni fonograficznej w metawersie. Jego Death Row Records będzie tworzyło muzykę w formie NFT oraz organizowało koncerty w wirtualnej rzeczywistości.

CoinDesk: Snoop Dogg Plans to Turn Death Row Records Into the First NFT Music Label

Twitter otwiera się na Ethereum

Gigant z branży mediów społecznościowych rozszerzył funkcję napiwków, umożliwiając odbieranie Ethereum. Miesiąc temu spółka uruchomiła funkcję bitcoinowych tipów i była postrzegana jako skoncentrowana głównie na tym aktywie.

Decrypt: Not Just for Bitcoin: Twitter Adds Ethereum Addresses to Tips Feature

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama