Wyspy Marshalla oficjalnie uznają DAO za podmioty prawne | Wiadomości | CrypS.

Wyspy Marshalla oficjalnie uznają DAO za podmioty prawne

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wyspy marshalla

Republika Wysp Marshalla formalnie uznała zdecentralizowane autonomiczne organizacja (DAO), jako podmioty prawne. Ruch ten daje kolektywnie posiadanym i zarządzanym projektom blockchain formalne uznanie na arenie światowej.

DAO, które są podmiotami opartymi na blockchainie, zarządzanymi przez samoorganizujące się społeczności, uzyskały uznanie prawne na Wyspach Marshalla. Kraj ten przyjął bowiem zmienioną ustawę o podmiotach non-profit 2021. Poprawka pozwoliła platformie infrastruktury handlu kryptowalutami Shipyard Software na inkorporację pierwszego DAO w kraju wyspiarskim, Admiralty LLC.

W obecnym kształcie nowe przepisy pozwalają każdej DAO na legalne zarejestrowanie się i rozpoczęcie działalności.

Bobby Muller, były główny sekretarz Republiki Wysp Marshalla i współzałożyciel MIDAO, powiedział, że według jego kraju teraz jest “wyjątkowy moment, aby przewodzić w rewolucji blockchain”. Jak twierdzi, DAO będą odgrywać ważną rolę w tworzeniu “bardziej wydajnych i mniej hierarchicznych” organizacji.

W pisemnym oświadczeniu dla Cointelegraph, Muller powiedział, że Wyspy Marshalla chcą stać się globalnym centrum dla DAO, “zarówno w rejestracji, jak i w rozwijaniu przypadków użycia i dalszej masowej adopcji.”

Strategia polega na zapewnieniu najniższego kosztu inkorporacji, wspierającego rządu, który ma sądy uznawane na arenie międzynarodowej, oraz środowiska otwartego na postęp technologiczny.

Wyspy Marshalla to niezależne państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym w pobliżu równika. Według Banku Światowego, jego populacja w 2019 roku wyniosła około 59 000 osób.

Państwo wyspiarskie aktywnie bada przypadki użycia dla aktywów cyfrowych od co najmniej 2018 roku. Rząd wprowadził nawet środki mające na celu stworzenie opartej na blockchainie kryptowaluty, która byłaby uznawana za prawny środek płatniczy obok dolara amerykańskiego.

 

wyspy marshallareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.