Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 17.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 17.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Przedstawiamy kolejny cotygodniowy zbiór ciekawostek i pozytywnych informacji na temat kryptowalut i technologii blockchain:

Koniec zakazu w Laosie

Według The Laotian Times, rząd kraju zezwolił 6 firmom na wydobywanie i handel kryptowalutami, które zostały zakazane oficjalnie 3 lata temu. Wygląda na to, że Laos wycofa się z wcześniejszych rozporządzeń i będzie chciał wykorzystać migrację chińskich górników.

Cryps: Rząd Laosu po trzech latach znosi zakaz handlu i wydobycia krypto

EU dotuje blockchain

Unia Europejska przeznaczy 150 mld euro, czyli 20% środków z funduszu odbudowy, na rozwój technologiczny regionu. Wśród branż, do których popłyną pieniądze znajdą się producenci półprzewodników oraz firmy zajmujące się infrastrukturą danych, siecią 5G i technologią blockchain.

Cointelegraph: EU set to invest $177B in blockchain and other novel technologies

Rower za kryptowaluty

Chorwacki producent rowerów Greyp Bikes, zintegrował się z procesorem płatności Paycek, dzięki czemu umożliwi klientom szybkie i proste zakupy sprzętu za 10 różnych kryptowalut. Na liście obsługiwanych coinów znalazły się BTC, ETH, BCH, XLM, XRP, DAI, EOS , USDT i USDC.

Bitcoin.com: Croatian E-bike Company Greyp Bikes Integrates Cryptocurrency Payments

Bitcoin na poczcie

Brytyjska poczta ogłosiła, że od przyszłego tygodnia będzie oferować kupno bitcoina oraz eteru, poprzez swoją aplikację EasyID. Mieszkańcy kraju uzyskają dostęp do kryptowalutowych bonów za pośrednictwem Swarm Markets. Następnie będą mogli wymienić je na BTC i ETH.

Cryps: Brytyjska poczta umożliwi zakup Bitcoina przez Swarm Markets

Zielona Wyspa blockchain

Irlandia ma szansę stać się jednym z liderów na polu rozwoju technologii blockchain. Na wyspie zaczyna działać coraz więcej firm z branży, a lokalne uniwersytety oferują studia, które przygotowują do pracy w tej innowacyjnej branży.

Investment Week: Is the future of blockchain Irish

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama