Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 15.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 15.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

Zapraszamy na pierwszy w nowym roku przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek związanych z rynkiem kryptowalut, ich rosnącą adopcją oraz nowymi wykorzystaniami technologii blockchain:

Dobrzy hakerzy

Takie przypadki zdarzają się raczej rzadko – hakerzy przejęli stronę kryptowalutowego oszustwa i opublikowali na niej dowody na nieuczciwość projektu. Wśród nich znalazły się nagrania rozmów, filmik z zeznaniem byłego fałszywego prezesa i adresy portfeli, na które trafiły środki ofiar.

CrypS: Hakerzy demaskują SCAM: przejęcie domeny bit-robot.io

IOTA i testy na Covid

Lotnisko we Frankfurcie korzysta z blockchaina IOTA do weryfikacji statusu SARS-CoV-2 u pasażerów. Rozwiązanie firmy Ubrich GmbH, pozwala na ustalenie czy sprawdzana osoba ma negatywny test na Covid poprzez sczytanie kodu QR.

Cointelegraph: Iota blockchain used to track COVID-19 test results at Frankfurt Airport

Pakistańskie kopalnie

Władze Chajber Pasztunchwa, będącego jedną z czterech pakistańskich prowincji, ogłosiły zamiar otwarcia 2 państwowych kopalni kryptowalut. Na tym samym posiedzeniu uchwalono także przepisy pozwalające osobom fizycznym na tworzenie własnych kryptowalut bez żadnych przeszkód prawnych.

CrypS: Pakistan otwiera państwowe kopalnie BTC

Tokeny Dynamo Kijów

Ukraiński klub piłkarski FC Dynamo Kijów wyda fanowskie tokeny połączone z własną aplikacją mobilną. Kibice będą mogli zdobyć je poprzez angażowanie się na stronie drużyny i granie w gry. Tokenami będzie można płacić m.in. za udział w różnych wydarzeniach i klubowe gadżety.

Bitcoinpl.org: FC Dynamo Kijów wydaje fantokeny

Hyundai i blockchain

Hyundai MOBIS, będące spółką zależną producenta samochodów, stworzyło system oprogramowania oparty na technologii blockchain i sztucznej inteligencji. Platforma MAPS posłuży do dystrybucji (i sprawdzania oryginalności) części do 300 modeli aut Hyundai i Kia. Dostęp do niej otrzyma 16 000 dealerów w 200 krajach.

Ledger Insights: Hyundai uses blockchain to verify authentic car parts

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama