Pakistan otwiera państwowe kopalnie BTC | Wiadomości | CrypS.

Pakistan otwiera państwowe kopalnie BTC

Maciej Żerelik
Nowelizacja przepisów odnośnie kryptowalut w trakcie rozpatrzenia - Pakistan

Zgodnie z raportem lokalnych mediów, rząd Khyber Pakhtunkhwa (KP), jednej z czterech pakistańskich prowincji, ogłosił uruchomienie dwóch państwowych kopalni BTC.

Ziaullah Bangash, doradca naczelnego ministra KP ds. technologii informacyjnych, powiedział, że nową ustawę uchwalono na Zgromadzeniu Prowincji. Przyjęto również przepis, pozwalający osobom fizycznym na tworzenie własnych kryptowalut bez żadnych zmartwień prawnych.

Stanowisko Pakistanu wobec Bitcoina jest podobne do stanowiska innych krajów. Sektor ten nadal boryka się z biurokracją, ale władze lokalne (i osoby prywatne) powoli forsują regulacje, które mogą pomóc skarbowi państwa – takie, które pomagają w szerszej akceptacji cyfrowych walut.

Naturalnie chłodne, górskie środowisko Pakistanu sprzyja koparkom bitcoina, które przeprowadzają tysiące obliczeń co sekundę w celu utrzymania sieci. Przy okazji zużywają one ogromne ilości energii – co z kolei pomaga lokalnej gospodarce.

W zeszłym roku urzędnicy na czele z Bangaszem przekazali rezolucję do pakistańskiego rządu centralnego. Wzywali w niej do legalizacji wydobycia i posiadania Bitcoinów w całym kraju.

„Apelujemy do rządu centralnego o uważne rozpatrzenie naszej propozycji legalizacji kryptowalut”.

W międzyczasie została uruchomiona jednak z pierwszych prywatnych kopalni w tym kraju. Jej założycielem jest Waqar Zak – pakistański krypto influencer.

Zwrócenie się ku Bitcoinowi jako źródle dochodów i wzrostu gospodarczego nie jest czymś wyjątkowym. W zeszłym roku, rząd Iranu ogłosił, że kupi Bitcoina od górników, aby sfinansować import i ułatwić handel.

Nowelizacja przepisów odnośnie kryptowalut w trakcie rozpatrzenia - Pakistanreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.