Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 13.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 13.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoin w Botswanie

Prawie dwa razy większe od Polski afrykańskie państwo, które zamieszkuje 2,3 mln ludzi, może stać się ważnym centrum kryptowalut. Szpital w Gaborone – stolicy Botswany, to pierwsza na świecie placówka medyczna, która akceptuje płatności w bitcoinach.

Live Bitcoin News: Botswana Is Becoming a Major Bitcoin Haven

Tokeny dla Messiego

Według Reutersa, kontrakt Leo Messiego, który przechodzi z FC Barcelony do Paris Saint Germain (PSG), obejmuje powitalny bonus w postaci tokenów klubu. 10 sierpnia, na skutek informacji o transferze, cena $PSG wzrosła niemal 3-krotnie.

Cryps: Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach

AMC zaakceptuje BTC

Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za bitcoiny. Zapowiadane otwarcie na pierwszą kryptowalutę nastąpi do końca 2021 roku. Do spółki AMC należy ponad 1000 kin na całym świecie.

Cryps: Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC

Rodzinne portfele

W ostatnim wywiadzie, Didi Taihuttu, głowa The Bitcoin Family, czyli holenderskiej rodziny, która sprzedała wszystko za bitcoiny i jeździ po świecie, mówił o tym jak chronią swoje kryptowaluty. Większość ich aktywów znajduje się w 6 zimnych portfelach, ukrytych na 4 kontynentach.

Bitcoin.com: Didi Taihuttu Discusses Hiding His Cold Storage Wallets After Selling Everything for Bitcoin 3 Years Ago

BoA o Salwadorze

Bank of America (BoA) przedstawił raport, w którym wskazuje na zalety przyjęcia bitcoina, jako środek płatności w Salwadorze. Konto w banku posiada tylko 30% mieszkańców kraju, a wielu z nich otrzymuje pieniądze od rodziny, która pracuje za granicą. Bitcoin może pomóc im oszczędzić na przelewach.

Cryps: BoA wskazuje korzyści z przyjęcia BTC przez Salwador

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama