Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 10.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 10.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym przeglądzie piszemy o planach wykorzystania technologii blockchain na Gibraltarze i w Portoryko, rozmowach branży krypto z amerykańskimi politykami oraz polskim dziele sztuki NFT, zlicytowanym za pół miliona złotych.

O krypto w Kongresie

Dyrektorzy spółek Coinbase, Circle, FTX, Bitfury, Paxos i Stellar wzięli udział w przesłuchaniu przed Komisją Usług Finansowych w Kongresie USA. Spotkanie miało pozytywny przebieg, a politycy wydawali się być zainteresowani kryptowalutami oraz stanowiskiem branży ws. regulacji. Czy przełoży się to na korzystne prawo – czas pokaże.

Cryps: Przesłuchanie prezesów krypto w Kongresie – kluczowe punkty

Gibraltar stawia na blockchain

Rząd Gibraltaru ogłosił projekt integracji technologii blockchain w celu poprawy świadczenia usług publicznych. W programie pilotażowym uczestniczą giełda kryptowalut Bitso oraz spółka IOVlabs. Ulepszenia mają zostać wdrożone na lokalnej platformie eGov.

CoinDesk: Gibraltar to Integrate Blockchain Into Government Systems

Polskie NFT za pół miliona

Dzieło sztuki Pawła Kowalskiego, ikony polskiej sztuki lat 80-tych, zatytułowane „Dlaczego jest raczej coś niż nic” zostało sprzedane w formie tokena NFT za 552 000 złotych. To pierwsza tego rodzaju licytacja w domu aukcyjnym w naszym kraju.

Cryps: Polskie dzieło sztuki w formie NFT sprzedane za ponad pół miliona złotych

Łańcuch bloków przeciwko korupcji

Przewodniczący Izby Reprezentantów Portoryko zapowiedział, że jego kraj chce wykorzystać technologię blockchain do zwalczania korupcji. Polityk weźmie udział w spotkaniach z ekspertami z branży i omówi tworzenie inteligentnych kontraktów, które pomogą zwiększyć przejrzystość w sektorze publicznym.

CryptoPotato: Puerto Rico to Combat Corruption with Blockchain, Says Government Official

Kryptodoradztwo od Visa

Gigant rynku usług płatniczych zapowiedział stworzenie ramienia konsultingowego ds. kryptowalut. Visa będzie pomagać klientom w poruszaniu się po nowym obszarze, dostarczać porad, opracowywać strategie inwestycyjne oraz prowadzić programy pilotażowe.

Cryps: Visa uruchamia usługi konsultacyjne w zakresie kryptowalut

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.