Square publikuje białą księgę swojego DEXa | Wiadomości | CrypS.

Square publikuje białą księgę swojego DEXa

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
square bitcoin

Square opublikował whitepaper opisujący jego plany dotyczące nowej zdecentralizowanej giełdy o nazwie tbDEX.

Głównym celem tbDEX będzie zapewnienie łatwiejszego sposobu na konwersję funduszy między fiatami a kryptowalutą. Na stronie projektu czytamy:

Protokół tbDEX ma na celu stworzenie wszechobecnych i dostępnych on-ramp i off-ramp, które pozwalają przeciętnej osobie korzystać z innowacji kryptowalutowych.

Giełda nie będzie anonimowa ze względu na fakt, że oprócz Bitcoina i innych kryptowalut będzie obsługiwała również walutę fiat. Natura regulacji fiat uniemożliwia kontrahentom tbDEX anonimowe operowanie dolarami amerykańskimi i podobnymi aktywami.

Zamiast tego, tbDEX pozwala stronom negocjować ilość informacji identyfikacyjnych wymaganych do przeprowadzenia transakcji.

Chociaż zespół jest świadomy, że model ten może być postrzegany jako próba “podważenia anonimowości lub deanonimizacji transakcji”, uważa, że takie podejście zapewni odporność na cenzurę i weryfikację transakcji.

Podejście Square bardzo różni się od tego, co można zobaczyć na większości zdecentralizowanych giełd, które zazwyczaj obsługują tylko kryptowaluty, a zatem mogą pozwolić użytkownikom na zachowanie całkowitej anonimowości.

Niemniej jednak, tbDEX wydaje się mieć podobne cele do innych projektów, które próbowały zapewnić zdecentralizowane fiat on- i off-ramp, takich jak Interledger i projekt Anchor od Stellar.

Jack Dorsey, założyciel i dyrektor generalny Square, pierwotnie ogłosił plany zdecentralizowanej giełdy w sierpniu.

square bitcoinreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.