Square publikuje białą księgę swojego DEXa | Wiadomości | CrypS.

Square publikuje białą księgę swojego DEXa

Zerelik Maciej
square bitcoin

Square opublikował whitepaper opisujący jego plany dotyczące nowej zdecentralizowanej giełdy o nazwie tbDEX.

Głównym celem tbDEX będzie zapewnienie łatwiejszego sposobu na konwersję funduszy między fiatami a kryptowalutą. Na stronie projektu czytamy:

Protokół tbDEX ma na celu stworzenie wszechobecnych i dostępnych on-ramp i off-ramp, które pozwalają przeciętnej osobie korzystać z innowacji kryptowalutowych.

Giełda nie będzie anonimowa ze względu na fakt, że oprócz Bitcoina i innych kryptowalut będzie obsługiwała również walutę fiat. Natura regulacji fiat uniemożliwia kontrahentom tbDEX anonimowe operowanie dolarami amerykańskimi i podobnymi aktywami.

Zamiast tego, tbDEX pozwala stronom negocjować ilość informacji identyfikacyjnych wymaganych do przeprowadzenia transakcji.

Chociaż zespół jest świadomy, że model ten może być postrzegany jako próba „podważenia anonimowości lub deanonimizacji transakcji”, uważa, że takie podejście zapewni odporność na cenzurę i weryfikację transakcji.

Podejście Square bardzo różni się od tego, co można zobaczyć na większości zdecentralizowanych giełd, które zazwyczaj obsługują tylko kryptowaluty, a zatem mogą pozwolić użytkownikom na zachowanie całkowitej anonimowości.

Niemniej jednak, tbDEX wydaje się mieć podobne cele do innych projektów, które próbowały zapewnić zdecentralizowane fiat on- i off-ramp, takich jak Interledger i projekt Anchor od Stellar.

Jack Dorsey, założyciel i dyrektor generalny Square, pierwotnie ogłosił plany zdecentralizowanej giełdy w sierpniu.

square bitcoin
reklama
reklama