Ile pieniędzy zarobił Billy Marcus na stworzeniu Dogecoina? | Wiadomości | CrypS.

Ile pieniędzy zarobił Billy Marcus na stworzeniu Dogecoina?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dogecoin
W tym artykule:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile pieniędzy zarobili twórcy Dogecoina – najpopularniejszego memecoina w Internecie i tego, który wywołał ogromny hype na psie monety – na swoim dziele? Okazuje się, że nie jest to wcale ogromny majątek, mimo że projekt ten był niegdyś wart 80 miliardów dolarów.


Dogecoin to bezapelacyjnie król i prekursor wszystkich meme coinów. Pomimo opadnięcia hype’u, nadal przyciąga on uwagę inwestorów detalicznych. Billy Markus to jego twórca, który ma ponad 1,2 miliona obserwatorów na Twitterze. W ostatnim wątku stwierdził on, że nadmierne nękanie i obelgi ze strony internetowych oszustów bardzo go irytują.

Wyraził także smutek z powodu, że na stworzeniu Dogecoina zarobił tylko około 3 tys. dolarów oraz potępił oszustów otrzymujących niedorzeczne nagrody za swoje nieudane produkty.

Z kolei na pytanie czy kod, który napisał dla Dogecoina, jest faktywnie wart tylko 3000 dolarów, odpowiedział:

Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczywiste godziny, które w niego włożyłem (poza początkowym tworzeniem), to prawdopodobnie mniej niż płaca minimalna.

W 2015 roku drugi ze współzałożycieli, Jackson Palmer, postanowił odejść z projektu, ponieważ uważał kryptowalutę za narzędzie wyzysku, które wzbogaca jej największych propagatorów. Markus przyznał się do tego i również później opuścił projekt.

W odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników Twittera twórca DOGE przyznał, że “dogecoin upadłby, gdybyśmy z Jacksonem byli chciwi, w 100%”. Dodał też, że żałuje, iż nie sprzedał wszystkich swoich monet w 2015 roku.

dogecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.