Ile pieniędzy zarobił Billy Marcus na stworzeniu Dogecoina? | Wiadomości | CrypS.

Ile pieniędzy zarobił Billy Marcus na stworzeniu Dogecoina?

Zerelik Maciej
dogecoin

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile pieniędzy zarobili twórcy Dogecoina – najpopularniejszego memecoina w Internecie i tego, który wywołał ogromny hype na psie monety – na swoim dziele? Okazuje się, że nie jest to wcale ogromny majątek, mimo że projekt ten był niegdyś wart 80 miliardów dolarów.


Dogecoin to bezapelacyjnie król i prekursor wszystkich meme coinów. Pomimo opadnięcia hype’u, nadal przyciąga on uwagę inwestorów detalicznych. Billy Markus to jego twórca, który ma ponad 1,2 miliona obserwatorów na Twitterze. W ostatnim wątku stwierdził on, że nadmierne nękanie i obelgi ze strony internetowych oszustów bardzo go irytują.

Wyraził także smutek z powodu, że na stworzeniu Dogecoina zarobił tylko około 3 tys. dolarów oraz potępił oszustów otrzymujących niedorzeczne nagrody za swoje nieudane produkty.

Z kolei na pytanie czy kod, który napisał dla Dogecoina, jest faktywnie wart tylko 3000 dolarów, odpowiedział:

Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczywiste godziny, które w niego włożyłem (poza początkowym tworzeniem), to prawdopodobnie mniej niż płaca minimalna.

W 2015 roku drugi ze współzałożycieli, Jackson Palmer, postanowił odejść z projektu, ponieważ uważał kryptowalutę za narzędzie wyzysku, które wzbogaca jej największych propagatorów. Markus przyznał się do tego i również później opuścił projekt.

W odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników Twittera twórca DOGE przyznał, że „dogecoin upadłby, gdybyśmy z Jacksonem byli chciwi, w 100%”. Dodał też, że żałuje, iż nie sprzedał wszystkich swoich monet w 2015 roku.

dogecoin
reklama
reklama