Idzie kolejna fala wzrostów! Oto czynniki napędzające kurs bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Idzie kolejna fala wzrostów! Oto czynniki napędzające kurs bitcoina

W tym artykule:

Czy przed nami kolejna faza hossy? Trader i analityk Rekt Capital wskazał, że za nami wyjście z pohalvingowej „strefy zagrożenia” i rozpoczęcie fazy ponownej akumulacji.


  • Rekt Capital wskazuje na czynniki, które świadczą o tym, że przed nami kolejne wzrosty,
  • Do ETF-a Grayscale wpływa ostatnio niemało kapitału.

Kurs bitcoina wkrótce zacznie mocno rosnąć?

Rekt wskazał, że w 2016 roku po halvingu też nie doszło od razu do mocnych wzrostów. Kurs BTC spadał. Dopiero potem zaczęła się właściwa hossa.

Teraz po podziale nagrody dla górników BTC potaniało do poziomów poniżej 57 000 USD. Obecnie widzimy jednak odbicie i cena znajduje się już na pułapie ponad 63 000 USD.

Analityk ostrzega jednak, że technicznie „strefa zagrożenia” będzie obowiązywać do końca tego tygodnia. 

Na wykres spojrzał też założyciel MN Trading, Michael van de Poppe, który wskazał na konsolidację bitcoina powyżej 60 000 USD. On jednak zwrócił też uwagę na „brak inwestorów detalicznych”. Według jego prognozy, w przypadku kolejnej korekty, cena bitcoina spadnie do około 55 000 USD. Uspokaja jednak, dodając, że “altcoiny powoli się budzą”.

Rekt Capital zauważył ponadto, że wskaźnik OTHERS, który śledzi kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut z wyjątkiem dziesięciu największych, pomyślnie przetestował poziom wsparcia wynoszący 250 miliardów USD. Teraz ma szturmować kolejny cel – 315 miliardów USD, a potem może nawet 425 miliardów USD.

Do tego dogecoin (DOGE) przebił wieloletni poziom oporu na poziomie 0,126 USD, który obecnie zmienił się w wsparcie.

Wcześniej eksperci Santiment wskazali na oznaki możliwego początku sezonu na alty. Świadczy o tym zdaniem firmy spadek opłat transakcyjnych w sieci Ethereum do półrocznego minimum (1,12 USD).

Wpływy do ETF-a Grayscale

Innym, ciekawym wskaźnikiem, który sugeruje, że wszystko idzie ku lepszemu, jest fakt, że do ETF-a Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w końcu zaczął napływać kapitał. Dane zebrane przez Bloomberga pokazują, że 3 maja wpłacono na jego konto około 63 milionów USD netto. Nastąpiło to po kilkumiesięcznej serii wypłat netto o łącznej wartości około 17,4 miliarda USD.

Problemy Grayscale zaczęły się, gdy trust firmy został przekształcony w ETF. Tyle że z bardzo wysokimi opłatami, które skłoniły inwestorów do wyciągania z niego kapitału i przenoszenia do innych ETF-ów. Teraz ten proces chyba dobiegł końca.

Eric Balchunas, ekspert ds. ETF-ów w Bloombergu zauważa zresztą, że w ETF-ach bitcoina wystąpiły teraz dodatnie przepływy netto, bez żadnych wypływów. Dodał, że “ponad 95% inwestorów ETF-ów posiadało aktywa w czasie dość nieprzyjemnego i trwałego pogorszenia się koniunktury”.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.