Huobi Global wzmacnia obecność w Rosji | Wiadomości | CrypS.

Huobi Global wzmacnia obecność w Rosji

Michał Misiura
logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie Huobi

Giełda kryptowalut Huobi zmienia swoje podejście do rosyjskiego rynku stawiając na mocniejszą ekspansję. Od teraz klienci jej moskiewskiego oddziału mogą przenieść konto na platformę Huobi Global za pomocą jednego kliknięcia. 

Pomimo że Huobi było pierwszą z dużych zagranicznych platform, które zagościły fizycznie w Rosji, giełda twierdziła, że jej oddział pozostanie niezależny. Obecnie jednak wygląda na to, że spółka rozpoczęła zmianę taktyki.

Rosyjskie ramię spółki

Huobi Rosja otworzyło swoje moskiewskie biuro w 2018 roku. Placówka powstała w celu szkolenia blockchainowych talentów. Spółka otworzyła wtedy również rosyjskojęzyczne call-center, jednak jej moskiewski oddział miał pozostawać niezależnym, stowarzyszonym podmiotem. W związku z tym Huobi Rosja miało zachować przywilej tworzenia własnych platform wymiany kryptowalut, które odpowiadałyby lokalnym przepisom. Huobi było pierwszą dużą zagraniczną giełdą cyfrowych aktywów, która otworzyła swoje biuro w tym kraju.

Zmiany

Wiele wskazuje na to, że pomimo wcześniejszych planów budowy autonomicznego podmiotu, centrala spółki zwraca się w kierunku konsolidacji. Huobi Rosja zaoferowało właśnie możliwość uproszczonej migracji kont użytkowników na platformę Huobi Global. Aby jej dokonać wystarczy jedno kliknięcie. Dyrektor oddziału Vladimir Demin otrzymał zaś stanowisko głównego doradcy Huobi Global aby, jak wskazuje spółka, wypełnić lukę obecną na rosyjskim rynku.

Aby przyciągnąć jak najwięcej nowych użytkowników z Rosji, Huobi Global zamierza zaoferować im szereg korzyści. Wśród nich znajdzie się dostęp do technologii i płynności sztandarowej platformy spółki, za której pośrednictwem można kupować kryptowaluty za ruble, korzystając z usługi OTC giełdy. Zmiany następują zaledwie po kilku tygodniach od uchwalenia rosyjskiej ustawy o cyfrowych aktywach, która nadaje kryptowalutom status prawny, jednocześnie wykluczając je z obiegu jako środek płatności za towary i usługi.

Ekspansja na innych kierunkach

Ożywienie aktywności w Rosji to niejedyny krok na drodze do poszerzania działalności spółki. Zgodnie z niedawnymi informacjami giełda zamierza wznowić ofertę dla klientów w Stanach Zjednoczonych. 4 miesiące temu spółka niespodziewanie opuściła tamtejszy rynek, jednak obecnie pracuje nad przystosowaniem się do amerykańskich przepisów.

Ponadto Huobi działa aktywnie w branży DeFi inwestując w jej rozwój i badania nad nowymi rozwiązaniami. Przed tygodniem spółka ogłosiła w tym celu utworzenie globalnego sojuszu DeFi, w którego skład wejdą MakerDAO, Compound, Nest i dYdX.

logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w oferciereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.