Huobi uruchomiło Globalny Sojusz DeFi | Wiadomości | CrypS.

Huobi uruchomiło Globalny Sojusz DeFi

Zerelik Maciej
logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie

Huobi DeFi Labs uruchomiło globalny sojusz DeFi, który ma na celu ustalenie uniwersalnych standardów protokołu dla zdecentralizowanych finansów i poprawę komunikacji w ramach ekosystemu DeFi.

Sojusz ten będzie również prowadził badania nad nowymi protokołami DeFi, aby pomóc w uniknięciu przyszłych kryzysów w społeczności. Inauguracyjnymi członkami sojuszu są MakerDAO (MKR), Compound (COM), Nest (NEST) i dYdX (dYdX).

W wywiadzie dla portalu Cointelegraph, dyrektor inwestycyjny Huobi Sharlyn Wu powiedział:

„Musimy współpracować z całym ekosystemem. Ale chcemy pracować z najlepszymi projektami i upewnić się, że nasi użytkownicy mają do nich dostęp”.

Wu mówi, że sojusz ma również nadzieję na połączenie rozproszonej krypto społeczności i zniwelowanie różnic kulturowych między Wschodem i Zachodem:

„Głęboko czujemy, że istnieje izolacja pomiędzy scentralizowanymi giełdami, instytucjami finansowymi z globalnej społeczności, i że chcemy zlikwidować tę przepaść. Istnieje także ogromna różnica kulturowa między Wschodem i Zachodem, i czujemy, że jesteśmy za to częściowo odpowiedzialni. Chcemy także połączyć społeczność ze wschodu i zachodu”.

DeFi przyszłością finansów

Wu, która wcześniej nadzorowała strategię blockchainową i inwestycyjną w China Merchant Bank International, czyli CMBI, uważa, że przyszłość finansów jest zdecentralizowana. Oczekuje ona, że tradycyjne instytucje finansowe przejdą na DeFi w ciągu najbliższych 10-20 lat:

„Nie ma powodu, dla którego nie powinny przejść na DeFi, ponieważ po przejściu do tego systemu nie trzeba podejmować żadnego ryzyka kredytowego. I działasz w sposób zautomatyzowany, bez ludzkiej ingerencji”.

Wu uważa, że na krótką metę technologia blockchain najprawdopodobniej nie będzie miała wpływu na stosunki USA i Chin, ponieważ obecnie jest zbyt mała, aby mogła być zauważona przez główny nurt. Uważa jednak, że jej przyszłość nie ma granic i twierdzi, że blockchain będzie się stawał coraz silniejszy.

„Dzięki Crypto i DeFi, budujemy nową gospodarkę i społeczeństwo w chmurze. To społeczeństwo, ta gospodarka, nie możemy naprawdę myśleć o sprawach w kategoriach krajów. A ja wiem, że świat fizyczny jest zepsuty. Rzeczy stają się coraz bardziej odizolowane. Ale z mojej pracy w krypto przestrzeni, czuję, że świat kryptowalut jest bardziej zintegrowany niż kiedykolwiek. I myślę, że będzie coraz silniejszy.”

logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie
reklama
reklama