Barclays blokuje przelewy z kart na Binance | Wiadomości | CrypS.

Barclays blokuje przelewy z kart na Binance

Michał Misiura
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Barclays, będący jednym z największych brytyjskich banków, poinformował klientów, że nie będą mogli dłużej przesyłać środków na Binance, korzystając z kart płatniczych i debetowych. 

Decyzja banku weszła w życie wraz z podaniem jej do wiadomości publicznej 5 lipca. Barclays zaznaczył, że będzie blokować wpłaty na giełdę, ale nie zamierza utrudniać wypłacania pieniędzy. Ograniczenia obejmują wszystkie osoby, spośród 24 mln klientów banku na całym świecie. Jako powód wprowadzenia zmian, Barclays podał niedawne ostrzeżenie konsumenckie brytyjskiego nadzoru finansowego (FCA).

W ostrzeżeniu wydanym końcem czerwca, FCA wezwało Binance do zaprzestania prowadzenia regulowanej działalności na terenie Wielkiej Brytanii. Nadzorca określił, że chodzi o Binance Markets Limited oraz inne podmioty z Grupy Bianance. Giełda przyjęła jednak linię obrony, zgodnie z którą, ostrzeżenie nie dotyczy jej głównej strony, tylko spółki-córki zarejestrowanej na wyspach.

Komentarz Binance

Według słów rzecznika Binance, który skomentował sprawę dla portalu Cointelegraph, giełda jest rozczarowana decyzją banku. Reprezentant spółki dodał, że ostrzeżenie FCA odnosi się do podmiotu zarejestrowanego jako Binance Markets Limited, a nie do binance.com.

Jesteśmy rozczarowani, że wydaje się, że Barclays podjął jednostronne działania w oparciu o to, co wydaje się być niedokładnym zrozumieniem wydarzeń. Powiadomienie FCA odnosi się do [Binance Markets Limited], spółki zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii i regulowanej przez FCA.

Kłopoty największej giełdy świata

Binance, będące w tej chwili niekwestionowanym liderem wśród giełd kryptowalut, boryka się w ostatnim czasie z dużą liczbą problemów ze strony władz w różnych częściach świata. Poza kłopotami z brytyjskim nadzorem finansowym, na spółkę spadło także ostrzeżenie japońskiej FSA oraz regulatora Kajmanów. Ponadto SEC z Tajlandii pozwało Binance, zarzucając giełdzie świadczenie nielegalnych usług dla mieszkańców kraju.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama