Hossa na bitcoina przyniosła wzrost scamów na X o 87%

Twitter SCAM

Wzrosty bitcoina oraz kolejny rozkwit zieleni na wykresach cenowych altcoinów spowodował, że o kryptowalutach jest również głośno w masowych mediach. To przyciąga za sobą nowych inwestorów z ulicy, którzy szukają okazji do nowych zysków. Wraz z ponownym skokiem zainteresowania kryptowalutami znacznie zwiększyła się również liczba oszustw na tym tle. 


  • Analitycy z Scam Sniffer ostrzegają, że na platformie X znacznie wzrosła liczba fałszywych kont, które promowały inwestycje w kryptowaluty.
  • Średnia liczba wychwytywanych dziennie oszukańczych profili zwiększyła się z poziomu 160 do 300. I to w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Uważaj, w co klikasz na X. Kolejna plaga SCAMów

Wraz ze wzrostem bitcoina o 56% od momentu ogłoszenia zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich USA, znacznie zwiększyła się również liczba SCAMów na platformie Elona Muska.

Jak wiadomo, poza Discordem to właśnie na X toczy się najbardziej aktywne życie internetowe społeczności kryptowalut. I niestety, kolejny raz powraca mankament, któremu nie był w stanie finalnie zaradzić wspomniany wyżej właściciel ex. Twittera.

Na X w dalszym ciągu nie jest niczym trudnym tworzyć fałszywe konta, często sterowane za pomocą botów, które promują złośliwe linki lub oszukańcze tokeny.

Specjalizująca się w monitorowaniu podejrzanych incydentów w cyberprzestrzeni firma Scam Sniffer opublikowała dziś ostrzeżenie dot. odnotowanego znacznego wzrostu tego typu zjawisk.

Jeszcze niedawno średnia ilość powstających fałszywych kont dziennie wynosiła 160. Dziś poziom ten wzrósł do 300. Mówimy tu o skoku o 98%.

Wspomniano też o przynajmniej dwóch odnotowanych przypadkach, gdzie dany użytkownik stracił środki liczone w milionach dolarów poprzez kliknięcie w złośliwy link.

Od lat schemat działania oszustów opiera się na tworzeniu fałszywych profili podszywających się pod znane postacie z danych kręgów.

Próbując następnie wykorzystać wizerunek i opiniotwórczy wpływ takiej osoby, oszuści promują tokeny będące przykładowo rug pullami lub działające na zasadzie pump and dump.

Nie jest to również rzadka sytuacja, kiedy konto prominentnych osób lub podmiotów korporacyjnych zostaje przejęte przez hackerów w celu promowania jakiegoś SCAMu.

W miniony weekend ktoś przejął oficjalny profil Fundacji Cardano i za jego pośrednictwem zapoczątkował handel fałszywym tokenem ADASOL.

Pamiętajcie, aby, nawet w okresie panującej euforii i optymizmu na rynku kryptowalut zachować chłodną logikę oraz czujność.

Twitter SCAM

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.