Haker wykorzystał luke w OpenSea i celował w właścicieli Bored Ape NFT | Wiadomości | CrypS.

Haker wykorzystał luke w OpenSea i celował w właścicieli Bored Ape NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD

Ktoś podobno znalazł sposób na wykorzystanie front-endu najpopularniejszego rynku niewymiennych tokenów (NFT) – OpenSea. Sprawca za swój cel obrał członków Bored Ape Yacht Club i ich cenne małpy.

PekShieldAlert – bot ostrzegający firmy PeckShield, zaalarmował o problemie z front-endem OpenSea. Ujawnił, że hakerom udało się ukraść 332 ETH warte w przybliżeniu około 750 000 USD w momencie pisania tego tekstu.

Inny użytkownik ujawnił, że błąd umożliwia kupowanie aukcji po starych cenach. Sprawca celuje podobno w posiadaczy Bored Ape NFT.

Bored Ape skradzione za mniej niż 25 ETH

Podobny błąd istniał ponoć już wcześniej. Pozwalał on na zakup aktywów po mocno obniżonych cenach.

Użytkownik wyjaśnia, że jeśli ktoś korzystający z OpenSea wystawił NFT na sprzedaż, a później zdecydował, że nie chce, by ta oferta była aktywna, platforma pobierała opłatę za usunięcie jej z listy. To jednak może być kosztowne, więc użytkownicy znaleźli obejście, polegające na przeniesieniu NFT do innego portfela. W ten sposób mogą za darmo skutecznie anulować ofertę.

Bored Ape Yacht Club sprzedaje w ciągu godziny NFT za prawie 100 mln USD

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.