Haker Silk Road skazany na rok więzienia | Wiadomości | CrypS.

Haker Silk Road skazany na rok więzienia

Redaktor: Michał Misiura
silkroad

Amerykańska prokuratura wydała wyrok na hakera, który w 2012 roku ukradł z Silk Road około 50 000 BTC. Departament Sprawiedliwości USA skazał w dniu 14 kwietnia Jamesa Zhonga na jeden rok i jeden dzień więzienia.


Prokurator USA Damian Williams powiedział:

Cyberprzestępcy muszą wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Znajdziemy was. Wyśledzimy gdzie zostały wysłane skradzione fundusze i na pewno postawimy was przed sądem. I nie ma znaczenia, jak bardzo wyszukany jest twój schemat i jak długo trwa.

Jak Zhong zhackował Silk Road?

32-letni Amerykanin wpadł na “genialny” pomysł w 2012 roku. Aby wyciągnąć bitcoiny z Silk Road użył kilku fałszywych kont i przeprowadził wiele transakcji w szybkim czasie, wykorzystując lukę w systemie. Na przykład 19 września 2012 roku oskarżony wysłał 500 BTC do portfela Silk Road. Następnie udało mu się wypłacić 500 BTC pięć razy z rzędu w ciągu pięciu sekund od doładowania. W rezultacie jego zysk netto z takiej transakcji wyniósł 2000 BTC.

Organy ścigania ustaliły, że Zhong przeprowadził ponad 140 takich transakcji i zdołał zgromadzić 50 000 BTC. Co więcej, taką samą kwotę otrzymał w BCH w 2017 roku po hardforku sieci Bitcoina. Jednak 9 listopada 2021 roku policja skonfiskowała mu 50 676 BTC (3,36 miliarda dolarów według ówczesnego kursu).

Na początku kwietnia 2023 roku rząd USA sprzedał 9861 BTC, które skonfiskował hakerowi. Pozostałe 41 490 BTC zostanie sprzedane w czterech transzach.

silkroad

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.