Rząd USA sprzeda 51 000 BTC zajętych w sprawie Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA sprzeda 51 000 BTC zajętych w sprawie Silk Road

Dawid Kucharczyk
Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Rząd USA zamierza sprzedać ponad 51 000 BTC zajętych w sprawie Silk Road. Taki ruch może mieć związek z globalnym kryzysem bankowym.


Według dokumentów sądowych w sprawie Silk Road, rząd USA w dniu 14 marca sprzedał 9861 BTC o wartości ponad 215 milionów dolarów.

Sprzedane aktywa zostały wcześniej zajęte od Jamesa Zhonga, który włamał się do systemu przetwarzania wypłat Silk Road w 2012 roku i przelał ponad 50 000 BTC na swoje adresy.

Zhong wszedł w układ ze śledczymi w listopadzie ubiegłego roku, przyznając się do winy za kradzież środków z Silk Road i dobrowolnie przekazał aktywa do Departamentu Sprawiedliwości USA. W oświadczeniu sądu możemy przeczytać:

Rząd zamierza sprzedać wszystkie skonfiskowane bitcoiny w czterech partiach w tym roku kalendarzowym.

Kolejny atak na branżę?

Część społeczności kryptowalutowej odebrała sprzedaż skonfiskowanych aktywów jako kolejny atak rządu na branżę. Jednak według TradingView, pierwsza sprzedaż 9861 BTC nie miała wpływu na obecny kurs bitcoina – wręcz przeciwnie, wykazał on wzrost.

Rozprzestrzeniający się kryzys bankowy zniwelował negatywny wpływ masowej wyprzedaży bitcoina. Globalni inwestorzy zaczęli bowiem szukać możliwości inwestycji poza tradycyjnym systemem finansowym.

W marcu analitycy z 21Shares poinformowali, że w gabinecie prezydenta USA i agencjach federalnych może znajdować się co najmniej 205 000 BTC.

Bitcoin na amerykańskich uczelniachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.