Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD

Konrad Juszczyk
Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD

Projekt, którego sprzedaż tokenów przeciążyła blockchain Solana w zeszłym tygodniu, zebrał łącznie 1,2 miliona dolarów od firm venture capital (VC) z oferty natywnego tokena $GRAPE.

Finansowanie Grape Network

Twórca zestawu narzędzi społecznościowych zamknął w czwartek rundę inwestycyjną wynoszącą 1,2 miliona dolarów prowadzoną przez Multicoin Capital. Finansowanie VC nadchodzi po ubiegłotygodniowej publicznej wyprzedaży tokenów za łącznie 600 000 dolarów, która była tak przegrzana przez kupujących i liczne boty, że wyłączyła blockchain Solana na prawie cały dzień.

Zapotrzebowanie na nasz zestaw narzędzi przekroczyło wszelkie oczekiwania i musimy podwoić wielkość naszego zespołu, aby sprostać temu zapotrzebowaniu i nadal ewoluować zgodnie z naszą mapą drogową. – powiedział współtwórca Grape Network, Dean Pappas o zebranej gotówce, podkreślając szczególne zapotrzebowanie na inżynierów.

Grape ma zaplanowane co najmniej trzy nowe narzędzia, które pomogą społecznościom opartym na kryptowalutach – od zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) po kluby NFT – połączyć dzieła z niewymiennych tokenów do członków z różnego rodzaju platform, takimi jak szczególnie popularny w branży kolekcjonerskiej Discord.

Jak działają narzędzia od Grape?

Świeży start-up stworzył narzędzia znane jako Grape Protocol, które mają pomóc posiadaczom niewymiennych tokenów (NFT) opartych na SOL udowodnić ich wiarygodność. Teraz największe projekty oparte o blockchain Solana, jak Degenerate Ape Academy, używają Grape, aby zweryfikować użytkowników posiadających NFT i dać im np. dostęp do oddawania głosu w rozwoju projektu. Warto jednak podkreślić, że obecna ekscytacja związana ze sprzedażą tokenów GRAPE jest ściśle powiązana ze wciąż trwającym szałem na NFT.

Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.