Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD

Konrad Juszczyk
Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD

Projekt, którego sprzedaż tokenów przeciążyła blockchain Solana w zeszłym tygodniu, zebrał łącznie 1,2 miliona dolarów od firm venture capital (VC) z oferty natywnego tokena $GRAPE.

Finansowanie Grape Network

Twórca zestawu narzędzi społecznościowych zamknął w czwartek rundę inwestycyjną wynoszącą 1,2 miliona dolarów prowadzoną przez Multicoin Capital. Finansowanie VC nadchodzi po ubiegłotygodniowej publicznej wyprzedaży tokenów za łącznie 600 000 dolarów, która była tak przegrzana przez kupujących i liczne boty, że wyłączyła blockchain Solana na prawie cały dzień.

Zapotrzebowanie na nasz zestaw narzędzi przekroczyło wszelkie oczekiwania i musimy podwoić wielkość naszego zespołu, aby sprostać temu zapotrzebowaniu i nadal ewoluować zgodnie z naszą mapą drogową. – powiedział współtwórca Grape Network, Dean Pappas o zebranej gotówce, podkreślając szczególne zapotrzebowanie na inżynierów.

Grape ma zaplanowane co najmniej trzy nowe narzędzia, które pomogą społecznościom opartym na kryptowalutach – od zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) po kluby NFT – połączyć dzieła z niewymiennych tokenów do członków z różnego rodzaju platform, takimi jak szczególnie popularny w branży kolekcjonerskiej Discord.

Jak działają narzędzia od Grape?

Świeży start-up stworzył narzędzia znane jako Grape Protocol, które mają pomóc posiadaczom niewymiennych tokenów (NFT) opartych na SOL udowodnić ich wiarygodność. Teraz największe projekty oparte o blockchain Solana, jak Degenerate Ape Academy, używają Grape, aby zweryfikować użytkowników posiadających NFT i dać im np. dostęp do oddawania głosu w rozwoju projektu. Warto jednak podkreślić, że obecna ekscytacja związana ze sprzedażą tokenów GRAPE jest ściśle powiązana ze wciąż trwającym szałem na NFT.

Grape Network oparty na blockchainie Solana, zbiera 1,2 mln USD
reklama
reklama