NFT na Solana sprzedany za ponad milion dolarów! | Wiadomości | CrypS.

NFT na Solana sprzedany za ponad milion dolarów!

Redaktor: Albert Czajkowski
NFT na Solana sprzedany za ponad milion dolarów!

Blockchain Solana doczekał się pierwszej sprzedaży NFT za milion dolarów i należy ona do projektu Degenerate Ape Academy.

Degenerate Ape #7225 sprzedany za ponad milion dolarów

Firma doradcza Blockchain Moonrock Capital kupiła w sobotę NFT od Degenerate Ape Academy za 5980 SOL o wartości 1,1 miliona dolarów w momencie zakupu. Moonrock kupił Degen Ape #7225, wersję zombie z aureolą, złotym zębem i mózgiem w pysku. Według platformy oceniającej rzadkość NFT na blockchainie Solana — HowRare.is małpa jest 13. najrzadszą w całej kolekcji. Firma zakupiła również 18. najrzadszy SolPunk (odpowiednik CryptoPunks na Solanie) za 1388 SOL (260 000 USD).

NFT na Solana coraz popularniejsze

Najnowsza transakcja pokazuje zmianę w rozwoju NFT w ekosystemie blockchain. Od samego początku były one zazwyczaj tworzone i sprzedawane na blockchainie Ethereum, gdzie większość zainteresowania pozostaje do dziś. Jednak wysokie opłaty (gas fee) stają się coraz większym problemem, przez co niektórzy inwestorzy zwrócili się do innych platform (takich jak Solana, Cardano i Tezos) w celu eksperymentowania przy niższych kosztach. Solana wydaje się być obecnie najpopularniejszym blockchainem alternatywnym do tworzenia NFT. Całą sytuację dobrze podsumował jeden z najpopularniejszych YouTuberów w UK — KSI.

NFT na Solana sprzedany za ponad milion dolarów!reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.