Glassnode wskazuje cenę bitcoina, która może rozpocząć koniec hossy | Wiadomości | CrypS.

Glassnode wskazuje cenę bitcoina, która może rozpocząć koniec hossy

Hossa na bitcoina
W tym artykule:

Aktualnie gorące nastroje na rynku kryptowalut zostały nieco ostudzone przez kolejną korektę, która ponownie sprowadziła kurs bitcoina poniżej poziomu 100 tys. dolarów. Chociaż wielu inwestorów w ostatnich dniach zaczęło wychodzić ze swoich lewarowanych pozycji, to nie oznacza to końca cyklu byka. Dane od platformy analitycznej Glassnode wskazują, że to jeszcze nie czas na pełną realizację zysków.


  • Glassnode wskazuje na współczynnik MVRV, który określa moment osiągnięcia przez rynek bitcoina stanu “skrajnej euforii”.
  • Jak jednak widać, jesteśmy daleko od momentu, w którym powinno się realizować zyski i wychodzić ze wszystkich pozycji.
  • Analitycy typują, że ten etap rozpocznie się dopiero przy osiągnięciu ceny 135 tys. dolarów przez BTC.

Bitcoin jest jeszcze daleki od zakończenia hossy

Rano pisaliśmy o tym, że z rynku futures bitcoina powoli zaczyna wycofywać coraz więcej traderów.

Nie jest to absolutnie sygnał świadczący o tym, że koniec hossy jest blisko. Bardziej nie chcą oni ryzykować utraty kapitału poprzez granie z dźwignią w okresie zdominowanym przez wiele niewiadomych.

Z jednej strony inwestorzy oczekują, że wraz z inauguracją Donalda Trumpa na prezydenta USA kurs bitcoina wystrzeli, gdyż zaczną się prokryptowalutowe rządy.

Nie brakuje jednak obaw o to, że w okolicach 20 stycznia dojdzie do kolejnej silnej korekty, czego przyczyny wyjaśniał m.in. Arthur Hayes.

Swoją drogą, wspomniany były CEO BitMEX twierdzi, że szczyt hossy przypadnie na końcówkę marca tego roku.

Dane on-chain, na które powołuje się platforma analityczna Glassnode, wskazują jednak na zupełnie coś innego.

Jak stwierdzono, rynek bitcoina nie wszedł jeszcze w fazę skrajnej euforii swojego cyklu byka. Podkreśla to ​​wskaźnik wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV; Market Value to Realized Value).

W obecnym cyklu miara wciąż nie przekroczyła poziomu 3,2, który właśnie odpowiada temu stanowi.

Jak wskazują analitycy, poziom ten zostałby odnotowany dopiero w okolicach 132 tys. dolarów za jednego bitcoina.

Najwyższa osiągnięta historycznie cena za króla kryptowalut wynosi 108,2 tys. dolarów i pochodzi z dnia 17 grudnia 2024 roku. Od tego czasu kurs BTC zdołał spaść o 14.7% do poziomu 92,2 tys. dolarów.

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Jeżeli chodzi o kluczowe progi poziomu MVRV, to wygląda to następująco:

  • Poniżej 1,0 oznacza niedowartościowanie rynkowe, co często jest uznawane za okazję do kupna po niskiej cenie.
  • Przedział od 1,0 do 3,2: oznacza zdrowe warunki rynkowe, bez notowania nadmiernej spekulacji.
  • Powyżej 3,2 w poprzednich cyklach oznaczał skrajną euforię i potencjał do osiągnięcia szczytu na rynku.
Hossa na bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.