Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Jeżeli poszukujecie platformy do handlu kryptowalutami, która posiada szeroki wachlarz narzędzi oraz opcji tradingowych, to dobrze trafiliście. Bitget jest właśnie taką giełdą, gdzie możemy bezproblemowo dokonywać transakcji spot dla ponad 500 par handlowych oraz również uskuteczniać handel instrumentami pochodnymi.
Bitget z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów z rynku cyfrowych aktywów. Giełda ta bowiem na bieżąco uzupełnia swoją ofertę do aktualnych potrzeb podmiotów parających się tradingiem oraz szukających dodatkowych przychodów z tytułu kryptowalut.
Jest to platforma zarówno dla doświadczonych graczy z tego sektora, jak i osób, które swoje pierwsze kroki na rynku mają już za sobą, ale przed nimi jeszcze wiele nauki pod względem obierania pewnych strategii handlowych.
Korzystasz z Bitget?
Oceń swoją giełdę! Twoje doświadczenia mogą być bezcenne dla osób wkraczających na rynek.
Chcesz poznać inne platformy?
Zobacz nasz rating giełd kryptowalut
Giełda została uruchomiona w 2018 roku. Jak podkreślają twórcy, jej start przypadał na okres srogiej bessy, podczas której wielu inwestorów zwątpiło w tę klasę aktywów. Jednakże to właśnie był moment, by pokazać, że Bitget jest platformą oferującą wartościowe rozwiązania nawet w czasie, gdy ceny topowych kryptowalutowych projektów lecą na łeb na szyję i szorują po dnie.
Firma na swojej głównej witrynie wskazuje na kilka wartości, które są niej świętością i przestrzeganie ich podczas codziennego funkcjonowania stanowi kwestię priorytetową. Jest to między innymi spełnianie najwyższych standardów etycznych oraz prawnych, bowiem reputacja marki jest kluczową sprawą. Bitget jest zarejestrowany na Seszelach.
Platforma oferuje ponad 500 par handlowych do przeprowadzania transakcji spot oraz handlu instrumentami pochodnymi. To, co jest bardzo silnym argumentem przemawiającym za wyborem Bitget i stanowi o jej konkurencyjności, to możliwość kupna cyfrowych aktywów w 42 różnych walutach fiducjarnych.
Firma posiada bowiem umowy partnerskie z takimi podmiotami zajmującym się przetwarzaniem płatności, jak Simplex czy Banxa. Giełda również obsługuje depozyty oraz wypłaty dla GBP, EUR i BRL.
O tym, że Bitget jest już topową marką w sektorze cyfrowych aktywów świadczy chociażby liczba 20 milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Platforma zajmuje aktualnie ósme miejsce na CoinMarketCap pod względem wolumenu obrotu kontraktami terminowymi i szesnaste pod względem obrotu kontraktami spot (stan na 11 listopada 2023).
Warto także zaznaczyć, że giełda cieszy się zaufaniem wielu partnerów biznesowych, dzięki czemu może poszczycić się kooperacjami z takimi gigantami, jak chociażby klub piłkarski Juventus Turyn oraz PGL Major jako oficjalny partnerem w świecie e-sportu. Oficjalnym ambasadorem marki jest między innymi Lionel Messi, kapitan reprezentacji Argentyny w piłkę nożną oraz klubu Inter Miami.
Jeśli chodzi o opcje, z których są w stanie korzystać użytkownicy giełdy, to z pewnością trzeba tutaj wspomnieć o tym, że można grać na dźwigni 125x w handlu kontraktami futures.
Bardziej zaawansowani traderzy powinni zapoznać się z ofertą na dot. kontraktów terminowych na USDT-M, USDC, Coin-M, opcji demo na USDT-M i Coin-M oraz symulowane kontrakty terminowe na USDC.
Na platformie są również możliwe następujące tryby zajęcia pozycji:
Cross – Wszystkie dostępne środki na rachunku futures mogą zostać wykorzystane jako depozyt zabezpieczający w celu podziału ryzyka, dzięki czemu konto będzie bardziej odporne na straty
Izolowane – ryzyko każdej pozycji będzie obliczane niezależnie.
Natomiast w kwestii składania zleceń użytkownicy Bitget mogą wybrać następujące opcje:
Wpłaty/wypłaty:
Użytkownicy mogą wpłacać oraz wypłacać środki w takich walutach, jak GBP, EUR i BRL przy zachowaniu zerowych opłat z tego tytułu. Warunkiem jest tutaj skorzystanie z metody przelewu bankowego. Przy użyciu kart debetowych/kredytowych jest jednak dość wysoka prowizja, bowiem sięga ona nawet poziomu 8%.
Warunki wypłat z platformy są uzależnione od rodzaju danej kryptowaluty, stąd odsyłamy Was bezpośrednio do podstrony giełdy, gdzie znajdziecie pełną rozpiskę.
Zadziwiający jest fakt, że giełda nie podaje do informacji publicznej ile dokładnie środków jej klientów jest przechowywanych w cold walletach. Większość tego typu podmiotów deklaruje, że minimalnie 90% wszystkich aktywów znajduje się w tzw. chłodni.
Po tragicznym upadku giełdy FTX, Bitget jako jeden z pierwszych CEXów wdrożył system Proof-of-Reserve. Oznacza to, że rezerwy wszystkich środków odpowiadają ilości aktywów klientów, które znajdują się na platformie.
Co więcej, tego samego miesiąca Bitget podbił wartość swojego funduszu ochronnego zwiększając go z poziomu 200 mln dolarów do 300 mln dolarów. Ta opcja ma stanowić zapewnienie bezpieczeństwa środków klientów giełdy w przypadku ataku hackerów.
Platforma stosuje także “Drzewo Merkle’a”. Jest to technika ochronna, która opiera się na strukturze danych poprzez ich kryptograficzne szyfrowanie. Każda transakcja jest szyfrowana, a następnie grupowana w warstwy dalszego szyfrowania, które tworzą „drzewne” warstwy szyfrowania, dlatego nazywa się ją drzewem.
Bitget stosuje również szyfrowanie SSL, by zwiększyć bezpieczeństwo danych.
Trzeba jednak zwrócić uwagę, że od czwartego kwartału 2023 r. Bitget nie podlega regulacjom ani licencji w żadnej z jurysdykcji. To może stanowić pewien sygnał ostrzegawczy i powodować deficyt zaufania wśród klientów.
Co więcej, kiedyś platforma znalazła się w przeszłości w pierwszej dziesiątce najbardziej bezpiecznych giełd w rankingu firmy zajmującej się audytami Certified. Jednakże na dany moment spadła w tym zestawieniu już na 27 miejsce. Nie ujawniono przyczyny tego regresu, aczkolwiek stanowi to pewien niepokojący sygnał.
Bitget to zarejestrowana na Szeszelach scentralizowana giełda kryptowalut. Powstała w 2018 roku.
Na stan listopad 2023 giełda Bitget może poszczycić się czystym kontem, jeśli chodzi o przeprowadzone pomyślnie ataki na tę platformę.
Do usług platformy Bidget nie mają dostępu użytkownicy z USA, a od września 2023 roku również i z Wielkiej Brytanii. Jest to związane z trudnymi wymogami regulacyjnymi, z których giełda nie byłaby w stanie się wywiązać,
Na platformie Bitget dostępny jest handel spot oraz futures dla ponad 500 kryptowalut. Znajdziemy na niej takie cyfrowe aktywa, jak bitcoin (BTC), ether (ETH), cardano (ADA), solana (SOL), tether (USDT), USD Coin (USDC), dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK) czy ripple (XRP).
Tak, giełda emituje własną kryptowalutę Bitget Token (BGB). Pozwala ona jego posiadaczom za znaczne obniżenie opłat transakcyjnych.
Na giełdzie Bitget możliwy jest handel spot oraz futures z maksymalną dźwignią 125x.
Jak najbardziej. Dzięki opcji copy trading na platformie Bitget możliwe jest śledzenie bardziej doświadczonych i zaawansowanych traderów w celu kopiowania ich strategii handlowych.
Przyzwoita giełda z jednymi z najniższy prowizji. Dużo coinów w porównaniu z konkurencją. Plus za obsługę FIATów.
Nasz ranking giełd kryptowalut pozwala ocenić nie tylko bezpieczeństwo danej giełdy, ale również poznać opinie jej użytkowników.
Poniżej wyjaśnienie poszczególnych elementów rankingu:
Dodatkowo każda giełda posiada oznaczenia w formie odznak, które symbolizują konkretne zdarzenia i cechy giełdy:
AML/KYC – kwadrat zielony – pełne KYC; kwadrat biały – brak KYC; kwadrat biało/zielony – częściowe KYC.
Lupa – giełda współpracuje z organami podatkowymi i wydaje im dane na temat swoich użytkowników (potwierdzone przypadki).
Atak hakerski lub poważna awaria w ostatnich 30 dniach.
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad miesiąc temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad 3 miesiące temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad pół roku temu).
Brak ataków i awarii w ciągu ostatniego roku
Tarcza – giełda nigdy nie padła ofiarą ataku hakerskiego oraz nie miała poważnych incydentów.
Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.
Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.
Aktualnie brak postów.