Gemini, narzędzie AI od Google, które ma przyćmić całkowicie ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Gemini, narzędzie AI od Google, które ma przyćmić całkowicie ChatGPT

AI-sztuczna-inteligencja

Amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne twierdzi, że jego produkt wykorzystujący sztuczną inteligencję, będzie czymś potężniejszym od popularnego chatbota od firmy OpenAI.


Google pracuje obecnie nad systemem bazującym na AI, któremu nadano nazwę Gemini. Ma on cechować się większą wydajnością niż ChatGPT. Dyrektor generalny Google DeepMind – Demis Hassabis – zdradził, że programiści wykorzystują technologię z modelu AlphaGo z 2016 r., aby wyposażyć swoje nowe narzędzie w większą ilość możliwości od obecnych modeli językowych. 

Gemini innowacyjnym narzędziem AI

Gigant technologiczny po raz pierwszy zaprezentował Gemini na konferencji zrzeszającej programistów Google zorganizowanej w maju 2023 r. Obok przedstawionych zostało wiele innych produktów bazujących na zyskującym coraz większą popularność AI. 

Według jednej z najnowszych wypowiedzi Demisa Hassabisa, cytowanej przez media, Gemini to duży model językowy wykorzystujący tekst podobny do procesów ChatGPT. Wyposażony zostanie on jednak w szereg nowych możliwości tj. planowanie, czy rozwiązywanie problemów. 

Dyrektor generalny Google DeepMind wyjaśnił również, że Gemini będzie stanowiło połączenie AlphaGo z niesamowitymi możliwościami językowymi dużych modeli. Choć narzędzie to oddalone jest od swojego oficjalnego uruchomienia jeszcze o kilka miesięcy, oszacowano, iż będzie ono kosztować dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów. 

Google wypuścił już własnego chatbota

Informacje o projekcie Gemini pojawiły się niedługo po tym, gdy Google stworzył konkurencję dla ChatGPT w postaci chatbota Bard. Niektórzy byli pracownicy tej firmy mają jednak sceptyczne opinie na temat tego produktu, wyrażając swoje obawy dot. jego wpływu na społeczeństwo. 

Warto zaznaczyć, że Bard od Google został zablokowany w Europie, jeszcze przed swoim uruchomieniem. Z uwagi na regulacje dot. RODO usługa ta może jeszcze długo nie być dostępna dla europejskich klientów. Ze względu na to, iż europejska siedziba Google mieści się w Irlandii, to kraj finalnie zadecyduje, o tym, kiedy Bard będzie mógł zostać dopuszczony do użytku. 

Obecnie Bard blokowany jest przez irlandzkie organy regulacyjne, które oskarżyły firmę Google o niedostarczenie niezbędnych dokumentów. 

Wyścig w kierunku sztucznej inteligencji

Liczne firmy poczyniły szereg wysiłków, aby wykorzystać potencjał kryjący się w AI. Zdaniem Demisa Hassabisa prawdopodobnie jeszcze przed 2033 r. świat będzie mógł zobaczyć sztuczną inteligencję funkcjonującą na “poziomie ludzkim”. Obok wspomniał on jednak o potrzebie dalszych badań nad ryzykiem związanym z bardziej wydajnymi systemami sztucznej inteligencji. 

AI-sztuczna-inteligencja

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.