Gemini będzie przeliczać podatki w czasie rzeczywistym | Wiadomości | CrypS.

Gemini będzie przeliczać podatki w czasie rzeczywistym

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut gemini

Amerykańska giełda Gemini weszła we współpracę z firmą rachunkową TaxBit. Partnerstwo ma pomóc klientom platformy w monitorowaniu podatków za pomocą rozwiązania Tax Center Suite.

Tyler Winklevoss, dyrektor generalny giełdy, powiedział, że oprogramowanie TaxBit pomoże zmniejszyć „ból związany z podatkami od krypto, umożliwiając użytkownikom śledzenie wpływu podatków na ich transakcje w czasie rzeczywistym”. Wg. ogłoszenia, narzędzie pozwoli również zwiększyć zwrot podatku i zredukować podatek należny do zapłaty. Będzie to możliwe dzięki specjalnym ostrzeżeniom, które poinformują o dostępnych możliwościach.

Rozwiązanie Tax Center Suite jest pierwszym kiedykolwiek wdrożonym krypto-podatkowym narzędziem. Firma spodziewa się zintegrować rozwiązanie TaxBit w pierwszej połowie 2021 roku lub wcześniej. Aktualnie Gemini czeka na ostateczne wytyczne od Internal Revenue Service (IRS) dot. sposobu raportowania krypto transakcji.

Po pełnym wdrożeniu oprogramowania na Gemini, klienci giełdy w Stanach Zjednoczonych będą mogli pobrać raport podatkowy w formacie wymaganym przez IRS.

Bracia Winklevoss zainwestowali w TaxBit na początku tego roku. W styczniu 2020, ich rodzinne biuro – Winklevoss Capital – uczestniczyło w rundzie zalążkowej TaxBit. Jak zauważył rzecznik Gemini, giełda jest związana z TaxBit od okresu sprawozdawczego w 2019 roku.

Platforma TaxBit, uruchomiona w styczniu 2019 roku, obsługuje już ponad 2 000 różnych walut.

Nowości w Gemini

Wczoraj informowaliśmy, że giełda braci Winklevoos wprowadziła możliwość tradingu w walucie euro.

Niedawno giełda Gemini otrzymała brytyjską licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Od niecałego miesiąca klienci z Wielkiej Brytanii mogą dokonywać transakcji za pomocą swojej rodzimej waluty GBP. Aby skonsolidować i usprawnić płatności dla swej bazy klientów w Wielkiej Brytanii, giełda nawiązała współpracę z dostawcą usług płatniczych, spółką BCB Group.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych giełda uruchomiła możliwość wypłaty w ZEC, co pozwala na zachowanie pełnej anonimowości.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama