Giełda Gemini wchodzi do Wielkiej Brytanii | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini wchodzi do Wielkiej Brytanii

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Kryptowalutowa giełda Gemini uzyskała licencję brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i rozpoczyna działalność na brytyjskim rynku. Urząd przyznał giełdzie licencję EMI (Electronic Money Institution).

Dopuszczenie giełdy kryptowalutowej na brytyjski rynek przez FCA oznacza nowy krok w kierunku upowszechnienia usług kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii. Gemini oferuje narzędzia, które pozwalają użytkownikom giełdy na obrót i inwestowanie w kryptowaluty. Dzięki licencji EMI, klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli dokonywać wpłat depozytów w funtach poprzez Faster Payments, CHAPS oraz przelewy SWIFT.

W opinii Blaira Hallidaya, dyrektora ds. zgodności z przepisami w Gemini, ścisłe przestrzeganie przepisów jest kluczowe w budowie zrównoważonej przyszłości branży kryptowalutowej i giełdy Gemini. Jego zdaniem zapewnia to, że pieniądze i dane klientów są odpowiednio chronione, a sam produkt jest stabilny i wiarygodny.

Oprócz uzyskania licencji EMI, giełda Gemini rozpoczęła również proces rejestracji w ramach piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5). W Wielkiej Brytanii nadzór w tym zakresie sprawuje FCA. Dlatego każdy podmiot, który otrzymuje licencję, musi również przestrzegać zasad dotyczących należytej staranności w odniesieniu do klientów. Dotyczy to przede wszystkim rejestracji transakcji oraz danych klientów.

Kolejny etap globalnej ekspansji Gemini

Zdaniem Tylera Winklevossa, prezesa giełdy Gemini, wejście na rynek brytyjski z pełnią oferowanych usług jest ekscytującym krokiem w kierunku globalnej ekspansji spółki. Wybór brytyjskiego kierunku bez wątpienia nie był przypadkowy. Jak podkreśla Blair Halliday, FCA dobrze wie, czego należy oczekiwać od instytucji elektronicznego pieniądza. Jego zdaniem Londyn, podobnie jak Nowy Jork, stanowi centrum światowej branży fintech. Podkreślił również, że firmy zajmujące się kryptowalutami muszą zbudować most pomiędzy starym światem finansów, a nowymi granicami wyznaczanymi obecnie przez branżę kryptowalutową.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama