Giełda Gemini wchodzi do Wielkiej Brytanii | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini wchodzi do Wielkiej Brytanii

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Kryptowalutowa giełda Gemini uzyskała licencję brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i rozpoczyna działalność na brytyjskim rynku. Urząd przyznał giełdzie licencję EMI (Electronic Money Institution).

Dopuszczenie giełdy kryptowalutowej na brytyjski rynek przez FCA oznacza nowy krok w kierunku upowszechnienia usług kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii. Gemini oferuje narzędzia, które pozwalają użytkownikom giełdy na obrót i inwestowanie w kryptowaluty. Dzięki licencji EMI, klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli dokonywać wpłat depozytów w funtach poprzez Faster Payments, CHAPS oraz przelewy SWIFT.

W opinii Blaira Hallidaya, dyrektora ds. zgodności z przepisami w Gemini, ścisłe przestrzeganie przepisów jest kluczowe w budowie zrównoważonej przyszłości branży kryptowalutowej i giełdy Gemini. Jego zdaniem zapewnia to, że pieniądze i dane klientów są odpowiednio chronione, a sam produkt jest stabilny i wiarygodny.

Oprócz uzyskania licencji EMI, giełda Gemini rozpoczęła również proces rejestracji w ramach piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5). W Wielkiej Brytanii nadzór w tym zakresie sprawuje FCA. Dlatego każdy podmiot, który otrzymuje licencję, musi również przestrzegać zasad dotyczących należytej staranności w odniesieniu do klientów. Dotyczy to przede wszystkim rejestracji transakcji oraz danych klientów.

Kolejny etap globalnej ekspansji Gemini

Zdaniem Tylera Winklevossa, prezesa giełdy Gemini, wejście na rynek brytyjski z pełnią oferowanych usług jest ekscytującym krokiem w kierunku globalnej ekspansji spółki. Wybór brytyjskiego kierunku bez wątpienia nie był przypadkowy. Jak podkreśla Blair Halliday, FCA dobrze wie, czego należy oczekiwać od instytucji elektronicznego pieniądza. Jego zdaniem Londyn, podobnie jak Nowy Jork, stanowi centrum światowej branży fintech. Podkreślił również, że firmy zajmujące się kryptowalutami muszą zbudować most pomiędzy starym światem finansów, a nowymi granicami wyznaczanymi obecnie przez branżę kryptowalutową.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.