Giełda Gemini nawiązuje współpracę z BCB Group | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini nawiązuje współpracę z BCB Group

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Należąca do braci Winklevoss giełda Gemini rozszerza swą obecność w Wielkiej Brytanii. W tym celu giełda nawiązała współpracę z dostawcą usług płatniczych, spółką BCB Group. Gemini chce w ten sposób skonsolidować i usprawnić płatności dla swej bazy klientów w Wielkiej Brytanii.

BCB Group ma już na koncie współpracę z innymi czołowymi giełdami kryptowalutowymi, w tym m.in. z Coinbase i Bitstamp, a także z firmami powierniczymi jak Galaxy Digital. Może się więc pochwalić dużym doświadczeniem w branży krypto. Współpraca z Gemini poprawi płynność oraz giełdową wymianę między kryptowalutami i walutami fiducjarnymi. BCB Group jest dostawcą usług płatniczych na poziomie instytucjonalnym, zapewniającym firmom kryptowalutowym obsługę rachunków i płynności zwiększającą efektywność transakcji finansowych. Spółka działa w Wielkiej Brytanii na licencji Financial Conduct Authority (FCA) jako autoryzowana instytucja płatnicza (API).

Partnerstwo z Gemini skupia się na usprawnieniu procesu konwersji waluty fiducjarnej (brytyjskiego funta) na kryptowaluty, które teraz będą szybsze i bezpieczniejsze. Zdaniem Blaira Hallidaya z Gemini, współpraca z BCB Group uprości proces płatności dla klientów i poprawi relacje z bankami i instytucjami w Wielkiej Brytanii. Halliday uważa również, że dzięki współpracy z BCB Group wzrośnie poziom bezpieczeństwa w infrastrukturze obsługującej płatności w czasie rzeczywistym, co pozwoli na integrację z partnerami bankowymi.

Gemini koncentruje się na stworzeniu możliwie najpłynniejszej oferty dla klientów z Wielkiej Brytanii w zakresie błyskawicznej wpłaty depozytów i wypłaty środków. Giełda znana jest ze swego rygorystycznego podejścia do przestrzegania przepisów prawa. Efektem jej postawy jest m.in. uzyskanie licencji FCA przyznającej status Instytucji Pieniądza Elektronicznego (EMI). Spółka również bardzo poważnie podchodzi do unijnej dyrektywy AMLD 5 w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.