Gemini oferuje poufne wypłaty Zcash | Wiadomości | CrypS.

Gemini oferuje poufne wypłaty Zcash

Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut gemini

Kryptowalutowa giełda Gemini poinformowała, że jej klienci będą mogli skorzystać z wypłat kryptowaluty zcash. Wypłaty będą odbywały się z pełną ochroną prywatności. Gemini jest jedną z niewielu giełd kryptowalutowych regulowanych w Stanach Zjednoczonych.

Giełda z siedzibą w Nowym Jorku na swoim blogu powiadomiła o dodaniu „chronionych” wypłat zcash. Oznacza to, że użytkownicy giełdy mogą wypłacać swoje aktywa bez ujawniania tożsamości i wielkości transakcji. Nowa opcja pojawiła się na giełdzie po uzyskaniu akceptacji nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych.

Zdaniem Gemini jest to pierwszy przypadek na rynku, gdy regulowana giełda obsługuje w pełni poufną wypłatę tokenów zcash. We wpisie na swym oficjalnym blogu spółka podkreśla, że przy zachowaniu odpowiednich mechanizmów kontrolnych i właściwej edukacji, organy regulacyjne mogą bez problemu pozwolić na obrót kryptowalutami gwarantującymi prywatność.

Inne giełdy rezygnowały z zcash

Jack Gavigan z Electric Coin Company podkreślił, że decyzja Gemini wskazuje na to, że zcash spełnia wszystkie surowe wymogi w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Giełda Gemini obsługuje jedynie 24 cyfrowe aktywa. Zcash znalazł się w ofercie giełdy w 2018 roku. Klienci giełdy już wcześniej mogli wpłacać depozyty w zcash przy zachowaniu prywatności. Jednak gdy chcieli wypłacić swe środki, musieli wyłączyć ustawienia prywatności. W ubiegłym roku część giełd kryptoalutowych wycofała ze swej oferty zcash i inne prywatne tokeny. Powoływały się wówczas na zgodność z przepisami prawnymi i troską o zapobieganie praniu pieniędzy. Wszystko jednak wskazuje, że przynajmniej zcash spełnia restrykcyjne wymogi w tym zakresie. W przeciwnym razie regulowana w USA giełda raczej miałaby duży problem z wprowadzeniem takich zmian w ofercie.

giełda kryptowalut geminireklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.