FinCEN nałożył 60 mln kary na operatora mieszarek BTC | Wiadomości | CrypS.

FinCEN nałożył 60 mln kary na operatora mieszarek BTC

Maciej Zerelik
fincen

The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) nałożył na operatora mieszarek BTC grzywnę w wysokości 60 milionów dolarów. Powodem jest to, że prowadził on niezarejestrowaną usługę finansową, która była wykorzystywana do prania brudnych pieniędzy.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, FinCEN nałożył karę cywilną na Larrego Deana Harmana. Harman jest założycielem i operatorem mieszarek kryptowalut Helix i Coin Ninja. Teraz sprawa jest rozpatrywana przez amerykański sąd okręgowy dla dystryktu Columbia pod zarzutem naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej (BSA).

Organ regulacyjny twierdzi, że Harmon prowadził Helix bez licencji od 2014 do 2017 roku, a Coin Ninja od 2017 do 2020 roku. Helix przeprowadził dla swoich klientów ponad 1 225 000 transakcji, które łącznie były warte ponad 300 mln dolarów.

„Dochodzenie FinCEN ujawniło, że pan Harmon umyślnie naruszył wymogi BSA w zakresie rejestracji, programu i sprawozdawczości, nie rejestrując się jako MSB, nie wdrażając i nie utrzymując skutecznego programu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy oraz nie zgłaszając podejrzanych działań”

– możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

FinCEN podkreślił, że Harmon „celowo zignorował” zobowiązania wynikające z BSA i wykorzystał Helix do obejścia jej wymogów. Nie zbierał ani nie weryfikował danych klientów i obsługiwał handlarzy narkotyków, fałszerzy, oszustów, a także innych przestępców.

Nie tak dawno informowaliśmy, że FinCEN ogłosił zmianę zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CTF) w sektorze finansowym. W ogłoszeniu stwierdzono, że FinCEN będzie zwracał się do opinii publicznej o informacje zwrotne dot. przyszłych propozycji regulacyjnych. Celem będzie modernizacja i wzmocnienie przepisów regulujących wymogi instytucji finansowych w zakresie sprawozdawczości i monitorowania.

 

fincen
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.