FCA inwestuje w szkolenie pracowników w zakresie krypto | Wiadomości | CrypS.

FCA inwestuje w szkolenie pracowników w zakresie krypto

Zerelik Maciej
brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowana

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ogłosił przetarg dla zewnętrznych konsultantów, aby wspomóc szkolenie pracowników w zakresie ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, jakie niesie ze sobą branża kryptowalut.

FCA przeznaczy na ten cel 500 000 funtów (670 000 USD). Wszystko ze względu na obawy, że kryptowaluty są wykorzystywane przez szkodliwe podmioty.

FCA poszukuje usług w celu wsparcia analizy danych blockchain kryptowalut. FCA poszukuje usług firmy zewnętrznej specjalizującej się w tej dziedzinie. Powinna ona zapewnić dostęp do platformy, która może wspierać solidną i wydajną analizę danych blockchain kryptowalut. Powinna też zapewnić szkolenie i bieżące wsparcie w zakresie korzystania z tej platformy.

Ogłoszenie pojawia w momencie, w którym finansowanie terroryzmu za pomocą kryptowalut trafiało w nagłówki mediów.

Niedawno informowaliśmy, że rzecznik Hamasu przyznał się do wzrostu darowizn w Bitcoinach w obliczu wznowionego konfliktu z Izraelem. Kryptowaluty warte miliony zebrali też skrajnie prawicowi ekstremiści. Z kolei Departament Sprawiedliwości USA podniósł rangę ataków ransomware – które często wykorzystują kryptowaluty – do podobnego poziomu jak terroryzm.

Ochrona konsumentów w pierwszej kolejności

W ciągu 2021 roku FCA podjęło szereg głośnych decyzji dotyczących branży kryptowalut. Większość z nich skupiła się na ryzyku konsumenckim i ochronie inwestorów.

W styczniu FCA zakazał instrumentów pochodnych na kryptowaluty dla inwestorów detalicznych. Regulator jako powody podał zmienność cen i brak zrozumienia przez konsumentów.

FCA wydało również wielokrotnie ostrzeżenie przeciwko branży kryptowalutowej. Agencja twierdziła, że krypto inwestorzy powinni być przygotowani na „utratę wszystkich swoich pieniędzy”.

brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowana
reklama
reklama