Szef FCA przypomina krypto inwestorom, że mogą "stracić wszystkie swoje pieniądze" | Wiadomości | CrypS.

Szef FCA przypomina krypto inwestorom, że mogą “stracić wszystkie swoje pieniądze”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dyrektor fca zwraca uwagę na bitomaty

Nikil Rathi, prezes Financial Conduct Authority (FCA), podczas wczorajszego wystąpienia w Londynie powtórzył zdecydowane stanowisko regulatora w sprawie kryptowalut.

Jak wszyscy wiecie, wielokrotnie ostrzegaliśmy, że inwestorzy produktów kryptowalutowych muszą być gotowi na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

– powiedział wczoraj w Mansion House w Londynie.

Dodał, że FCA “często było krytykowane za powolne działanie”. Teraz, według szefa organu, FCA stosuje znacznie bardziej rygorystyczne podejście “w radzeniu sobie z poważnymi nadużyciami”.

Komentarze Rathi’ego pojawiają się po długotrwałej walce FCA z kryptowalutami, sięgających już stycznia tego roku.

Trudne relacje FCA z kryptowalutami

Na początku 2021 roku FCA wydała listę pięciu obaw, o których konsumenci powinni pamiętać, gdy mają do czynienia z kryptowalutami. Były to: brak ochrony konsumenta, zmienność cen, złożoność produktu, opłaty oraz wprowadzające w błąd materiały marketingowe.

Inwestowanie w aktywa kryptowalutowe, lub inwestycje i pożyczki z nimi związane, generalnie wiążą się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy

– powiedziało wówczas FCA.

Dwa miesiące później, oragan regulacyjny zaczął wywierać presję regulacyjną na firmy zajmujące się kryptowalutami. W ogłoszeniu z marca ogłosił, że tego typu firmy będą zobowiązane do dostarczania rocznych raportów o przestępstwach finansowych. Co prawda jest to powszechny wymóg w świecie finansów, jednak nadal  kontrowersyjny w przestrzeni kryptowalut.

Latem tego roku FCA zaczął też naciskać na największą na świecie giełd kryptowalutowych Binance. Koniec końców wezwał platformę do zakończenia działalności.

dyrektor fca zwraca uwagę na bitomatyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.