FCA ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestycją w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

FCA ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestycją w kryptowaluty

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

W związku z ostatnią korektą, Brytyjski regulator finansowy – Financial Conduct Authority (FCA), opublikował ostrzeżenie o inwestycjach w kryptowaluty.

W oświadczeniu z 11 stycznia FCA stwierdza, że krypto inwestycje i pożyczki wiążą się z wysokim poziomem ryzyka. Agencja podkreśliła, że inwestorzy muszą być gotowi na utratę wszystkich swoich pieniędzy. Powołując się na szereg czynników, w tym zmienność cen, złożoność produktów oraz opłaty i prowizje, agencja stwierdziła, że inwestorzy muszą wziąć ryzyko na swoje własne barki:

„Konsumenci powinni być świadomi ryzyka i w pełni rozważyć, czy inwestowanie w wysokodochodowe inwestycje oparte na aktywach kryptograficznych jest dla nich właściwe. Powinni oni sprawdzać i uważnie analizować działalność związaną z aktywami kryptograficznymi”.

Regulator stwierdził również, że jest mało prawdopodobne, aby krypto inwestorzy mogli skorzystać z instytucji ochrony konsumentów, takich jak Financial Ombudsman Service lub Financial Services Compensation Scheme, w razie jeśli coś pójdzie nie tak.

FCA przypomniała, że firmy oferujące usługi kryptowalutowe powinny upewnić się, że spełniają wszystkie odpowiednie wymogi regulacyjne i są autoryzowane przez FCA. Począwszy od 10 stycznia 2021 r., wszystkie firmy oferujące kryptowaluty w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w FCA zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. „Działalność bez rejestracji jest przestępstwem karnym”. – napisała agencja.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz