FCA ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestycją w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

FCA ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestycją w kryptowaluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

W związku z ostatnią korektą, Brytyjski regulator finansowy – Financial Conduct Authority (FCA), opublikował ostrzeżenie o inwestycjach w kryptowaluty.

W oświadczeniu z 11 stycznia FCA stwierdza, że krypto inwestycje i pożyczki wiążą się z wysokim poziomem ryzyka. Agencja podkreśliła, że inwestorzy muszą być gotowi na utratę wszystkich swoich pieniędzy. Powołując się na szereg czynników, w tym zmienność cen, złożoność produktów oraz opłaty i prowizje, agencja stwierdziła, że inwestorzy muszą wziąć ryzyko na swoje własne barki:

“Konsumenci powinni być świadomi ryzyka i w pełni rozważyć, czy inwestowanie w wysokodochodowe inwestycje oparte na aktywach kryptograficznych jest dla nich właściwe. Powinni oni sprawdzać i uważnie analizować działalność związaną z aktywami kryptograficznymi”.

Regulator stwierdził również, że jest mało prawdopodobne, aby krypto inwestorzy mogli skorzystać z instytucji ochrony konsumentów, takich jak Financial Ombudsman Service lub Financial Services Compensation Scheme, w razie jeśli coś pójdzie nie tak.

FCA przypomniała, że firmy oferujące usługi kryptowalutowe powinny upewnić się, że spełniają wszystkie odpowiednie wymogi regulacyjne i są autoryzowane przez FCA. Począwszy od 10 stycznia 2021 r., wszystkie firmy oferujące kryptowaluty w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w FCA zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. “Działalność bez rejestracji jest przestępstwem karnym”. – napisała agencja.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.