Europejczycy zostaną zmuszeni do przyjęcia CBDC - ostrzega znany miliarder | Wiadomości | CrypS.

Europejczycy zostaną zmuszeni do przyjęcia CBDC – ostrzega znany miliarder

Christine Lagarde
W tym artykule:

Ricardo Salinas, jeden z najbogatszych przedsiębiorców w Meksyku, atakuje Unię Europejską za jej podejście do CBDC. Jego zdaniem władze nie powinny zmuszać obywateli do korzystania z cyfrowego euro.


  • Ricardo Salinas w krytyczny sposób odniósł się do tego, co dzieje się w Unii Europejskiej.
  • Jego zdaniem władze nie mogą zmuszać ludzi do korzystania z CBDC.

Zostaniemy zmuszeni do adopcji CBDC?

Europejski Bank Centralny od lat pracuje nad cyfrowym euro. I choć – gdybyśmy mieli wierzyć pierwotnym założeniom projektu – teoretycznie CBDC powinno być już w obiegu, jak na razie nie jest.

Możliwe, że jakaś część władz Unii Europejskiej w kuluarach blokuje adopcję tego kontrowersyjnego rozwiązania. Co jednak nie wyklucza tego, że cyfrowe euro w końcu zawita na kontach Europejczyków.

Ricardo Salinas, jeden z najbogatszych obywateli Meksyku, skrytykował stanowisko Unii Europejskiej w sprawie kryptowalut, porównując Wspólnotę do muzeum i… zoo.

W podcaście Lunaticoin, stwierdził, że Europa jest muzeum, ponieważ nic się u nas nie dzieje – nie ma żadnych przełomowych inwestycji, szczególnie dot. nowych technologii. To prawda, znane marki z rynku kryptowalut czy AI pochodzą z innych kontynentów.

Do tego Salinas porównał UE do zoo, w którym obywatele są przetrzymywani w klatkach i wkrótce zmuszani do korzystania z CBDC.

Salinas to znany zwolennik bitcoina, więc poradził Europejczykom, by uciekali w stronę kryptowalut.

Jeśli zachowasz swoje oszczędności w bitcoinach i opuścisz ten wszechświat, możesz przenieść się gdziekolwiek ze swoim majątkiem

– podsumował.

Czy jest się czego bać?

Czy jednak miliarder nie przesadza? Jak na razie nic nie wskazuje, by władze UE miały wymusić na obywatelach Wspólnoty korzystanie z CBDC, a tym bardziej rozpocząć eliminacje gotówki.

Oczywiście piszemy to z naciskiem na „jak na razie”, bowiem możliwe, że docelowo politycy europejscy będą chcieli zwiększyć adopcję CBDC, gdyż cyfrowe euro będzie mogło zmniejszyć koszty utrzymania systemu finansowego i wcześniej reagować na kryzysy płynnościowe.

Tyle że jednocześnie – jak wskazują krytycy takiego rozwiązania – cyfrowe euro może pomagać w kontrolowaniu obywateli. Ryzyk jest wiele: ot choćby wprowadzenie daty ważności pieniędzy, co pomogłoby bankowi centralnemu w sterowaniu płynnością, ale jednocześnie jest ograniczeniem naszej wolności.

Jednocześnie Christine Lagarde, szefowa EBC, stanowczo odcina się od pomysłu dodania BTC do rezerw banków centralnych.

Jestem przekonana, że ​​bitcoiny nie trafią do rezerw żadnego z banków centralnych. Takie ​rezerwy muszą być „płynne”, „bezpieczne” i „pewne”

– powiedziała w czasie jednego z ostatnich wystąpień publicznych.

Christine Lagarde

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.