Ethereum przekracza po raz pierwszy poziom 3000 USD | Wiadomości | CrypS.

Ethereum przekracza po raz pierwszy poziom 3000 USD

Redaktor: Michał Misiura
Ethereum przekracza po raz pierwszy poziom 3000 USD

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej po raz pierwszy przekroczyła ważny psychologiczny próg w wysokości 3000 dolarów i jej kurs obecnie wynosi $..., wyprzedzając pod względem market capu takich gigantów jak Walt Disney, czy Bank of America.

Ether ustanawia nowe ATH

Ether (ETH), czyli kryptowaluta będąca przez dłuższy czas w cieniu Bitcoina (BTC), dziś po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3000 USD, a ustanawiając wiele rekordów w ostatnim czasie, z pewnością zainteresowała wielu inwestorów instytucjonalnych, mających jedynie ekspozycję na cyfrowe złoto. Dla porównania Ether wzrósł o około 300% od początku roku, a Bitcoin zaledwie o 95%. Według strony Money Movers, która śledzi dzienną liczbę rozliczeń w obu sieciach, Ethereum obsługuje ponad dwukrotnie więcej transakcji niż Bitcoin. Tak drastyczny wzrost spowodował nawet ponowne spekulacje, że Ethereum może zdjąć Bitcoina z tronu, zostając największą cyfrową walutą na świecie.

Ilość transakcji w sieci Bitcoin oraz Ethereum
Źródło: https://money-movers.info/

Czemu tak się stało?

Czynników, które wpłynęły na kurs Ethereum, jest wiele. Po pierwsze całkowita kapitalizacja rynkowa zdecentralizowanych finansów (DeFi), ostatnio przekroczyła próg 100 miliardów dolarów (oscylując w trakcie pisania artykułu w okolicach 143 miliardów dolarów), a jak wiemy niektóre z najpopularniejszych projektów DeFi są budowane właśnie na blockchainie Ethereum. Wzrost ETH w tym tygodniu jest również następstwem doniesień, że Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) sprzedał obligacje cyfrowe za pośrednictwem Ethereum o wartości 121 milionów dolarów. Ta informacja została potraktowana jako kolejny znak trwałości kryptowaluty w niezliczonych przypadkach użycia finansowego.

kurs Ethereum
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Dodatkowo użyteczność sieci Ethereum wpływa na korzyść kryptowaluty, a jej wartość podkreśla tylko dzienna liczba transakcji na blockchainie Ethereum, która wzrosła w tym roku o 22% do około 1,4 miliona. Jeszcze innym czynnikiem, który spowodował znaczący wzrost, jest szereg długo oczekiwanych aktualizacji Ethereum, które mają zostać opublikowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Więcej o trwającej aktualizacji sieci do wersji 2.0, która zmieni algorytm konsensusu z PoS na PoW, przeczytasz tutaj.

Aktualizacja London Hard Fork ze zmianą EIP-1559, która ma wejść 14 lipca, spali miliardy tokenów w sieci, które trafiłyby w przeciwnym razie do górników. Zgodnie z prawem podaży i popytu, oczekuje się, że ta zmiana podniesie cenę Ethereum. Być może już samo oczekiwanie na aktualizację daje taki efekt. Szał na NFT, które są zasilane głównie przez Ethereum, na pewno dorzucił swoje 3 grosze do ostatnich wzrostów. Jak wielu analityków i inwestorów spekuluje, ETH przed końcem 2021 roku może osiągnć 5000 USD i więcej.

Ethereum przekracza po raz pierwszy poziom 3000 USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.