Ethereum osiąga nowy rekord wolumenu! W sieci ETH dokonano kluczowej zmiany | Wiadomości | CrypS.

Ethereum osiąga nowy rekord wolumenu! W sieci ETH dokonano kluczowej zmiany

Ethereum
W tym artykule:

Chociaż druga największa kryptowaluta pod względem marketcapu wciąż rozczarowuje jej inwestorów, jeśli chodzi o jej wyniki na wykresie cenowym w porównaniu do bitcoina oraz reszty altcoinów, to handel etherem utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. W tym tygodniu padł nowy historyczny rekord pod względem dziennego wolumenu. Co więcej, na blockchainie Ethereum dokonano kluczowej zmiany dot. limitu gazu.


  • W poniedziałek dobowy wolumen handlowy ETH wyniósł 38 miliardów dolarów. Wydarzyło się to w czasie spadku kursu etheru do poziomu 2125 dolarów.
  • We wtorek natomiast podniesiono limit gazu w sieci Ethereum, co przełoży się na większą przepustowość transakcji na tym blockchainie.

Ethereum z nowym rekordem

Miniony poniedziałek, 3 lutego, był dniem, podczas którego na rynku kryptowalut było naprawdę gorąco. Najpierw doszło do korekty kursu BTC do poziomu 91 tys. dolarów, co pociągnęło ze sobą w dół altcoiny, które straciły nawet ponad 20% swoich cen.

Kilka godzin później, gdy nadeszła informacja, że napięta sytuacja makroekonomiczna na linii USA – Meksyk/ Kanada się normuje, doszło do odbicia kursów kryptowalut.

Ether tego dnia spadł w okolice 2125 dolarów, co oczywiście zachęciło wielu traderów do kupowania go na dołku. Nie oszukujmy się, takiej okazji szkoda nie wykorzystać.

Wykres cenowy ETH/USDT na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W efekcie tego odnotowano nowy rekord pod względem dziennego wolumenu obrotu na poziomie 38 miliardów dolarów. Handel etherem w dniu 3 lutego także mocno wzrósł w sektorze amerykańskich ETF-ów spot.

Tego typu instrumenty finansowe odnotowały w poniedziałek napływy o wartości około 83,5 miliona dolarów.

Ethereum zwiększa limit gazu

Dzień później, 4 lutego, w sieci ETH dokonała się kluczowa zmiana. Po raz pierwszy od momentu jej przejścia z konsensusu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) we wrześniu 2022 roku podniesiono limit gazu.

Limit gazu określa przepustowość transakcji w sieci i został zwiększony z poziomu 30 milionów do ponad 32 milionów.

Zmiana ta nastąpiła po głosowaniu walidatorów, w którym około 52% poparło decyzję o wprowadzeniu podwyżki.

Ostatnia tego typu zmiana w sieci stworzonej przez Vitalika Buterina miała miejsce pod koniec 2021 roku. Wtedy to zmieniono limit z 15 milionów do 30 milionów.

Wczorajsze podniesienie limitu gazu umożliwi blokom na tym łańcuchu przetwarzanie większej liczby transakcji, co przełoży się na redukcję zatorów i pomoże ustabilizować kwestię opłat transakcyjnych.

Jak wskazano, zmiana ta wpłynie dodatkowo na poprawę szybkości i wydajności transakcji, przez co ekosystem ten będzie jeszcze bardziej skalowalny dla sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.