Dzięki tej transakcji, Elon Musk przejmie stery Twittera | Wiadomości | CrypS.

Dzięki tej transakcji, Elon Musk przejmie stery Twittera

Anna Sutowicz
elon musk twitter

Elon Musk kupił Twittera za 43,3 mld USD. Zamierza wprowadzić do popularnej platformy społecznościowej nowe funkcje i zwiększyć zaufanie użytkowników.


Elon Musk przejmuje popularną platformę społecznościową Twitter za 43,3 miliarda dolarów. CEO Tesli i SpaceX od dawna używa platformy do promowania kryptowalut, takich jak Dogecoin i Bitcoin. Według wczorajszego oświadczenia, Musk zapłaci 54,20 USD za akcję. Planowo, transakcja dzięki której platforma społecznościowa stanie się prywatną spółką, zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku. Obecnie oczekuje na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Twittera i organy regulacyjne.

14 kwietnia 2022 roku, Twitter potwierdził otrzymanie od Muska niewiążącej propozycji nabycia wszystkich znajdujących się w obrocie akcji zwykłych firmy. Zarząd spółki miał wówczas dokładnie przeanalizować tę propozycję. Bret Taylor, niezależny prezes zarządu Twittera, zapewnił, że to była przemyślana decyzja:

Zarząd przeprowadził przemyślany i kompleksowy proces oceny propozycji Elona z celowym skupieniem się na wartości, pewności i finansowaniu.

Twitter lepszy niż kiedykolwiek

Musk skomentował transakcje i stwierdził, że w planach ma wprowadzenie na Twitterze nowych funkcji i zwiększenie zaufania użytkowników m.in. przez pokonanie botów spamujących i uwierzytelnienie wszystkich ludzi. Na platformie, której stał się właścicielem, Musk opublikował tweeta, w którym stwierdził, że Twitter ma ogromny potencjał i nie może się doczekać współpracy z firmą oraz ze społecznością użytkowników:

Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społeczności użytkowników, aby go odblokować.

Niewątpliwie pozytywnym aspektem zmian wprowadzonych przez Muska będzie to, że mniej botów spamowych, może oznaczać także mniej kradzieży i oszustw, niszczących branżę kryptowalut. Jednocześnie wymuszanie uwierzytelniania każdego z użytkowników odbiera w pewien sposób prywatność i anonimowość.

elon musk twitter
reklama
reklama