Ekosystem Tron wzrósł o 48% w ciągu ostatniego miesiąca | Wiadomości | CrypS.

Ekosystem Tron wzrósł o 48% w ciągu ostatniego miesiąca

Redakcja
justin sun z tron zapowiada algorytmiczny stablecoin podobny do terra ust

Ekosystem DeFi oparty na blockchainie Tron zajął trzecie miejsce w rankingu DeFi Llama. W ciągu miesiąca wartość jego TVL wzrosła o ponad 48%, zbliżając się do 6 mld USD.


W ciągu ostatniego miesiąca w pierwszej dziesiątce projektów DeFi tylko Tron odnotował wzrost – TVL innych ekosystemów znacząco spadła. Na przykład Avalanche stracił 52,9%, a Fantom 55,42%.

defilliama

Lider ekosystemu Tron, platforma JustLend, jest najszybciej rozwijającym się dAppem. Jego TVL w ciągu miesiąca zyskał 58,45%, zbliżając się do poziomu 3 mld USD.

defi tron

Dziennikarz Colin Wu zasugerował, że powodem szybkiego wzrostu jest algorytmiczny stablecoin USDD. Jego kapitalizacja jest jednak stosunkowo niska i wynosi nieco ponad 600 mln USD.

Dla porównania, zdecentralizowany stablcoin DAI od MakerDAO jest wyceniany na 6,3 mld USD. Deweloperzy projektu ogłosili niedawno uruchomienie StarkNet Dai Bridge. Umożliwi on DAI przemieszczanie się między Ethereum a wysokowydajną siecią warstwy 2 StarkNet.

Założyciel Tron Justin Sun powiedział niedawno, że algorytmiczny stackcoin USDD będzie nadal rozwijany pomimo upadku UST i LUNA.

justin sun z tron zapowiada algorytmiczny stablecoin podobny do terra ustreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.