Ekosystem Tron wzrósł o 48% w ciągu ostatniego miesiąca | Wiadomości | CrypS.

Ekosystem Tron wzrósł o 48% w ciągu ostatniego miesiąca

Zerelik Maciej
justin sun z tron zapowiada algorytmiczny stablecoin podobny do terra ust

Ekosystem DeFi oparty na blockchainie Tron zajął trzecie miejsce w rankingu DeFi Llama. W ciągu miesiąca wartość jego TVL wzrosła o ponad 48%, zbliżając się do 6 mld USD.


W ciągu ostatniego miesiąca w pierwszej dziesiątce projektów DeFi tylko Tron odnotował wzrost – TVL innych ekosystemów znacząco spadła. Na przykład Avalanche stracił 52,9%, a Fantom 55,42%.

defilliama

Lider ekosystemu Tron, platforma JustLend, jest najszybciej rozwijającym się dAppem. Jego TVL w ciągu miesiąca zyskał 58,45%, zbliżając się do poziomu 3 mld USD.

defi tron

Dziennikarz Colin Wu zasugerował, że powodem szybkiego wzrostu jest algorytmiczny stablecoin USDD. Jego kapitalizacja jest jednak stosunkowo niska i wynosi nieco ponad 600 mln USD.

Dla porównania, zdecentralizowany stablcoin DAI od MakerDAO jest wyceniany na 6,3 mld USD. Deweloperzy projektu ogłosili niedawno uruchomienie StarkNet Dai Bridge. Umożliwi on DAI przemieszczanie się między Ethereum a wysokowydajną siecią warstwy 2 StarkNet.

Założyciel Tron Justin Sun powiedział niedawno, że algorytmiczny stackcoin USDD będzie nadal rozwijany pomimo upadku UST i LUNA.

justin sun z tron zapowiada algorytmiczny stablecoin podobny do terra ust
reklama
reklama